Jesteś tutaj:

XI Przegląd Bajki Czeskiej

BAJKA CZESKA –  WŁASNA TWÓRCZOŚĆ – WŁASNORĘCZNE WYKONANIE… tak najkrócej można określić ideę, która przyświecała nam przy opracowywaniu warsztatu malowania koszulek i kolorowania toreb. Każdy wie, jak twórcze są dzieci, więc po wprowadzeniu przedszkolaków w świat czeskich bajek  nadszedł czas na podsumowanie, czyli warsztaty plastyczne. Nasze pięciolatki  zostały wyposażone w koszulki ze szkicem Pata i Mata – bohaterów bajki pt. „ Sąsiedzi” oraz specjalne mazaki wodoodporne, a ich młodsi koledzy otrzymali kolorowankę z krecikiem – była to lniana torba. Odrobina kreatywności pozwoliła uczestnikom zmienić biały T-shirt i zwykłą torbę na zakupy w dzieło sztuki, a samo tworzenie było świetną zabawą. Dzieci z prawdziwą dumą zakładały swoje T-shirty i mogły pochwalić się swoimi torbami z motywem Krecika z czeskiej kreskówki. Zwieńczeniem warsztatów było pamiątkowe zdjęcie. Zabawa była fantastyczna, a efekty możemy zobaczyć w galerii poniżej!  Warsztaty zorganizowano w ramach zadania XI Przegląd bajki czeskiej i sfinansowano je z dotacji MSWiA.

Rozstrzygnięcie konkursu pt.: „Moja Ulubiona Czeska Bajka”

Zadanie zrealizowano dzięki dotacji

Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

Dnia 20 maja 2021 r. w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego

Parafii Ewangelicko – Reformowanej w Zelowie,

zebrała się komisja w składzie:

Przewodniczący komisji: Barbara Pospiszył

Członek komisji: Beata Jersak

Członek komisji: Ewa Tyluś

Zadaniem komisji konkursowej było:

-ocena nadesłanych prac

-opracowanie werdyktu końcowego

Podczas oceniania prac jury bierze pod uwagę następujące kryteria:

-technikę wykonanej pracy

-oryginalność

-pomysłowość

-estetykę

Na konkurs nadesłane zostały 74 prace dzieci 3-6 letnich z terenu gminy Zelów. Komisja dokonała analizy prac konkursowych zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami. Decyzją Komisji przyznano po: 1 – I miejsca, 1 – II miejsca, 1 – III miejsca, 1 – wyróżnień, w dwóch kategoriach wiekowych oraz dwie nagrody dyrektora. Pozostałe pracę otrzymają nagrody za udział w konkursie.

I Kategoria wiekowa 3-4 lat:

Nagrody za I miejsce:

Maciej Wieczorek, lat 4

Nagrody za II miejsce:

Matylda Prałat, lat 4

Nagrody za III miejsce:

Pola Małańczak, lat 4

Wyróżnienie:

Julia Karbowniczak, lat 4

II Kategoria wiekowa 5-6 lat:

Nagrody za I miejsce:

Julian Gosławski,  lat 5

Nagrody za II miejsce:

 Matylda Stępnik, lat 6

Nagrody za III miejsce:

Karol Listopad, lat 6

Wyróżnienie:

Hanna Kozioł, lat 5

Nagroda dyrektora:

Igor i Nina Głowaccy, 3 i 4 lat

Pozostałe pracę nagrody za udział w konkursie J

Nagrody można odebrać w sekretariacie w Przedszkolu Edukacyjnym w Zelowie w dniach od 10.06..2021 do 17.06.2021 w godz. 12.00-15.00

tel. 44 634 10 53 nr wewnętrzny do sekretariatu przedszkola 20

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział wszystkie prace były piękne.

XI PRZEGLĄD

BAJKI  CZESKIEJ

Zapraszamy w tym roku ze względu na trudną sytuację w kraju do udziału w przeglądzie w formie zdalnej.

Poniżej znajduje się prezentacja do pobrania dla szkół i przedszkoli chętnych uczestniczyć wydarzeniu.

Bardzo prosimy o dwa zdjęcia z placówki świadczące o czynnym udziale w Przeglądzie. Zdjęcia wysyłamy na mail: przedszkole@zelandia.pl

Przegląd zorganizowano dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

Sprawozdanie:

Od 26-30 kwietnia 2021 odbył się, dzięki finansowemu wsparciu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, XI Przegląd Bajki Czeskiej. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną w kraju przegląd zorganizowany był w placówkach oświatowych. Placówki z gminy Zelów otrzymały niezbędny materiał w formie Prezentacji Power Point. Prezentacja zawierała zagadki dotyczące bajek, krzyżówkami, quizy oraz oczywiście bajki czeskie. Ideą przeglądu było, zachęcenie dzieci do czynnego zainteresowania się językiem czeskim, skierowanie uwagi najmłodszych na języki obce, popularyzowanie wiedzy o Czechach –  kulturze oraz promocja języka czeskiego wśród dzieci. Nie zabrakło również niespodzianek. Dzieci tańczyły i pląsały podczas czeskich piosenek. Przegląd cieszył się dużym zainteresowaniem, dzieci z radością brały w nim udział, były aktywne, uśmiech widniał na ich twarzach, gdy oglądały przygody dobrze im znanych czeskich bohaterów. Nie ukrywamy, że Przegląd Bajki Czeskiej, był również zachętą do udziału w konkursie techniczno-plastycznym dla dzieci 3-6 letnich z gminy Zelów na WYKONANIE PACYNKI/KUKIEŁKI  BOHATERA CZESKIEJ BAJKI. Jak co roku, czekamy na piękne prace konkursowe.