Jesteś tutaj:

Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych im. Jana Amosa Komeńskiego Parafii Ewangelicko – Reformowanej p. MALI – WIĘKSZYM

XIX Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych im. Jana Amosa Komeńskiego Parafii Ewangelicko – Reformowanej p. MALI – WIĘKSZYM uważam za otwarty.

Dziś pierwszy dzień Festiwalu, w którym biorą udział dzieci w wieku przedszkolnym z terenu gminy Zelów. Na Festiwal sfinansowany przez MSWiA oraz objęty Patronatem Burmistrza Zelowa – Tomasza Jachymka zgłosiło się w 9 zespołów teatralnych. Pierwszego dnia na deskach teatru w Muzeum Dokumentacji Braci Czeskich w Zelowie wystąpiły dwa zespoły, były to „Komeniuszki” z Przedszkola Edukacyjnego w Zelowie z przedstawieniem „Przygody Wodnika Szuwarka”. Opiekunem grupy była pani Ewa Tyluś. Drugą grupą, która opowiedziała nam historię pt. „Jak Rumcajs uratował Hankę”, były „Słoneczka” z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 w Zelowie. Grupa została przygotowana przez panią Małgorzata Mielczarek.

Kolejny słoneczny dzień, nie tylko na dworze, ale również w naszym Muzeum Dokumentacji Braci Czeskich w Zelowie. W drugim dniu Festiwalu Teatrzyków Przedszkolnych przybyli do nas wspaniali aktorzy z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Zelowie – „Skrzaty” przygotowane przez panią Joannę Klemczak oraz z Przedszkola Edukacyjnego Parafii Ewangelicko – Reformowanej w Zelowie z opiekunem grupy Tropicieli – panią Barbarą Pospiszył.
„Skrzaty” opowiedziały historię o Czerwonym Kapturku, a „Tropiciele” wcielili się w bohaterów czeskiej kreskówki Pata i Mata. Dziękujemy wszystkim uczestnikom dzisiejszych zabaw za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na jutro.
XIX Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych im. Jana Amosa Komeńskiego sfinansowano z dotacji MSWiA, projekt swoim patronatem objął Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek.

Już trzeci dzień w Muzeum Dokumentacji Braci Czeskich w Zelowie przedszkolaki z terenu gminy Zelów prezentują swoje umiejętności aktorskie. Wszystko to dzieje się w ramach XIX Festiwalu Teatrzyków Przedszkolnych im. Jana Amosa Komeńskiego pn. Mali-Większym. Dzisiaj Przedszkole Parafii Ewangelicko – Reformowanej w Zelowie gościło dwie grupy teatralne. Pierwsza – KOCISZAKI – z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kociszewie wystawiła przedstawienie pt. „Krecik i mały zajączek”. Opiekunem grupy była pani Agnieszka Młynarczyk. Tego dnia zaprezentowały się również „Zielone Skrzaty” z Przedszkola Samorządowego Nr 4 w Zelowie w przedstawieniu „Rzepka”, dzieci zostały przygotowane przez panią Edytę Gawlik. Zadanie XIX Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych im. Jana Amosa Komeńskiego pn. Mali-Większym sfinansowano z dotacji MSWiA, projekt swoim patronatem objął Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek

To już ostatnie zmagania małych aktorów, którzy pokazali się na tegorocznym Festiwalu Teatrzyków Przedszkolnych im. Jana Amosa Komeńskiego pn. Mali-Większym. Dzisiaj wystąpiły trzy zespoły teatralne:1. Zespół „Dzieci z Klubu Czeskiego” ze Stowarzyszenia Czechów w Polsce w Zelowie w przedstawieniu „Katar”. Opiekunem grupy była pani Ewa Pospiszył-Woźniak oraz przewodnicząca stowarzyszenia pani Wiera Pospiszył.2. Zespół „Smyki” z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Łobudzicach FILIA W BUJNACH SZLACHECKICH w przedstawieniu pt. „Tydzień Krecika”. Opiekunem grupy były panie Emilia Kalwinek i Jolanta Kaliska.3. Zespół „Łobudziaki” z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Łobudzicach w przedstawieniu pt. „Spotkanie polskich i czeskich bajek”. Opiekunem grupy były panie Małgorzata Jaszczak i Monika Kazimierczak.Jutro o godzinie 10.00 w Muzeum Dokumentacji Braci Czeskich w Zelowie nastąpi podsumowanie tegorocznego festiwalu.Zadanie XIX Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych im. Jana Amosa Komeńskiego pn. Mali-Większym sfinansowano z dotacji MSWiA, projekt swoim patronatem objął Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek.

I to już koniec… Zakończyliśmy XIX Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych im. Jana Amosa Komeńskiego pn. Mali-Większym. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przedsięwzięcie. Szczególne podziękowania składamy zespołom teatralnym z placówek oświatowych biorącym udział w projekcie. Dziękujemy opiekunom za włożony trud w przygotowania małych aktorów. Na pewno możecie być Państwo dumni ze swoich wychowanków, bo byli fantastyczni. Dzisiaj wręczyliśmy nagrody za udział w XIX Festiwalu Teatrzyków Przedszkolnych, które zostały sfinansowane z dotacji MSWiA. Upominki ufundowane przez Gminę Zelów dla uczestników Festiwalu w imieniu pana Burmistrza Tomasza Jachymka wręczyła pani Ilona Wańdoch – Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia. Wspólnie obejrzeliśmy krótką relację wideo z całego tygodnia. I na koniec wystąpili dorośli dla milusińskich w przedstawieniu „Czerwony Kapturek” w wersji czeskiej w wykonaniu pracowników Przedszkola Edukacyjnego im. Jana Amosa Komeńskiego Parafii Ewangelicko – Reformowanej.Zadanie XIX Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych im. Jana Amosa Komeńskiego pn. Mali-Większym sfinansowano z dotacji MSWiAProjekt swoim patronatem objął Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek

Przedstawienie pt. Červená Karkulka

XIX Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych im. Jana Amosa Komeńskiego pn. MALI – WIĘKSZYM

XIX Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych im. Jana Amosa Komeńskiego pn. MALI – WIĘKSZYM odbędzie się w dniach 7-11 czerwca. Do udziału w Festiwalu zgłosiło się 9 zespołów – 163 dzieci, które wystąpią na deskach naszej sceny w Muzeum Dokumentacji Braci Czeskich w Zelowie. Przygotowania rozpoczęte, zespoły pracują nad swoimi spektaklami bardzo intensywnie.

Przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę o teatrze – pracy aktora, pracy z lalkami podczas warsztatów teatralnych, które zorganizowano dla małych aktorów. Jesteśmy gotowi do naszych aktorskich poczynań.

Zadanie sfinansowane z dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

XVI Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych

XVI Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych odbył się w dniach 06 – 12 czerwca 2018 r. Do udziału przystąpiło 9 placówek z terenu Miasta I Gminy Zelów:

  • ·         Zespół „Biedroneczki” ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zelowie wystawi przedstawienie „Bajka o rybaku i złotej rybce”. Opiekunem grupy jest Pani Mirosława Jachymek.
  • ·         Zespół „Słoneczka” z kl. „0” Szkoły Podstawowej w Wygiełzowie wystawi przedstawienie „W gospodzie u Pana Trzmiela”. Opiekunem grupy jest Pani Jadwiga Wojciechowska.
  • ·         Zespół „Komeniuszki” z Przedszkola Edukacyjnego w Zelowie wystawi przedstawienie „Jak Rumcajs uratował tęczę”. Opiekunem grupy jest Pani Ewelina Marczak.
  • ·         Zespół „Dzieci z Klubu Czeskiego” ze Stowarzyszenia Czechów w Polsce w Zelowie wystawi przedstawienie „Pernikova Chaloupka”. Opiekunem grupy jest Pani Ewa Pospiszył-Woźniak.
  • ·         Zespół „Skrzaty” z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Zelowie wystawi przedstawienie „O tym, jak Żwirek i Muchomorek dostali dzbanek wiosennego nektaru”. Opiekunem grupy jest Pani Jadwiga Werner.
  • ·         Zespół „Dwójeczki” z kl. „0” Szkoły Podstawowej Nr 2 w Zelowie wystawi przedstawienie pt. „Jak Rumcajs uratował Hanke przed smokiem”. Opiekunem grupy jest Pani Małgorzata Mielczarek.
  • ·         Zespół „Misiaczki” z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kociszewie wystawi przedstawienie „Trzy świnki”. Opiekunem grupy jest Agnieszka Młynarczyk.
  • ·         Zespół ” Zielone skrzaty” z Przedszkola Samorządowego Nr 4 w Zelowie wystawił przedstawienie „Makowa Panienka”. Opiekunem grupy jest Pani Maria Janczyk-Kukieła i Mariola Dytrych
  • ·         Zespół ”Słoneczka” ze Szkoły Podstawowej w Bujnach Szlacheckich wystawi przedstawienie „Przygody Krecika”. Opiekunem grupy jest Pani Katarzyna Nowicka.

Wtorek, 12.06.2018r., był dniem zakończenia Festiwalu, który uświetniły występy  pracowników i rodziców Przedszkola Edukacyjnego wystawiając przedstawienie pt. „Katar i Katarzyna” w języku czeskim. Przedstawienie obejrzało 200 dzieci. Po przedstawieniu i krótkiej przerwie technicznej, odbył się przegląd multimedialny wszystkich przedstawień teatralnych XVI Festiwalu Teatrzyków Przedszkolnych. Następnie jury ogłosiło wyniki festiwalu.Zgodnie z zasadami integracji placówek i dobrej wspólnej zabawy, wszystkie placówki wypadły doskonale i otrzymały wysoką lokatę – I miejsce.

Wręczono  nagrody wszystkim uczestnikom festiwalu  zakupionych dzięki dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – statuetki, książeczki dla każdego dziecka oraz zestawy czapek do przedstawień teatralnych.

W dniach 13, 14 i 15 czerwca 2018 roku w ramach  nagrody głównej  zorganizowano wyjazd dla wszystkich uczestników – aktorów do Łódzkiego Teatru Lalek „Piccolo” na przedstawienia  „Złota kaczka i duch starego zamku”. Wyjazd dla 200 dzieci sfinansowano dzięki dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.