Jesteś tutaj:

XIX Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych im. Jana Amosa Komeńskiego Parafii Ewangelicko – Reformowanej p. MALI – WIĘKSZYM uważam za otwarty.

XIX Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych im. Jana Amosa Komeńskiego Parafii Ewangelicko – Reformowanej p. MALI – WIĘKSZYM uważam za otwarty.

Dziś pierwszy dzień Festiwalu, w którym biorą udział dzieci w wieku przedszkolnym z terenu gminy Zelów. Na Festiwal sfinansowany przez MSWiA oraz objęty Patronatem Burmistrza Zelowa – Tomasza Jachymka zgłosiło się w 9 zespołów teatralnych. Pierwszego dnia na deskach teatru w Muzeum Dokumentacji Braci Czeskich w Zelowie wystąpiły dwa zespoły, były to „Komeniuszki” z Przedszkola Edukacyjnego w Zelowie z przedstawieniem „Przygody Wodnika Szuwarka”. Opiekunem grupy była pani Ewa Tyluś. Drugą grupą, która opowiedziała nam historię pt. „Jak Rumcajs uratował Hankę”, były „Słoneczka” z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 w Zelowie. Grupa została przygotowana przez panią Małgorzata Mielczarek.