Wycieczka do Leśnictwa w Luciejowie

Dnia 26 stycznia 2018r. dzieci z Przedszkola Edukacyjnego im. J. A. Komeńskiego w Zelowie udały się na wycieczkę do Leśnictwa w Luciejowie. Celem spotkania było pogłębienie wiedzy ekologicznej wobec środowiska naturalnego.

W Luciejowie na dzieci  czekał pan leśniczy, który zaprowadził je do paśnika. Tam opowiedział o pięknym i ciekawym świecie przyrody naszej okolicy.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania leśniczego dotyczącego zwierząt żyjących w lasach oraz pomagania zwierzynie leśnej podczas zimy. Podczas spotkania dzieci uzupełniły pożywienie w paśniku.

Spotkanie z leśnikiem sprawiło dzieciom wiele radości. Dzieci już dzisiaj zapewniają, że na tej jednej akcji nie poprzestaną, ponieważ wiedzą, że zwierzętom w okresie zimy trzeba pomagać.

Na zakończenie wycieczki przedszkolaki podziękowały za miłe przyjęcie i przekazanie w atrakcyjny sposób wiedzy na temat najbliższego środowiska naturalnego. W podziękowaniu wręczyły  własnoręcznie wykonanego kwiatka. Spacer po lesie był również doskonałą okazją do spędzenia zimowego poranka na świeżym powietrzu. Po spotkaniu zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.