Wycieczka do Schroniska dla zwierząt w Zdzieszulicach i do Szkółki Leśnej w Borowinach.

Dnia 31 maja 2017r. dzieci z Przedszkola Edukacyjnego im. J. A. Komeńskiego w Zelowie udały się na wycieczkę. Pierwszym przystankiem było Schronisko dla zwierząt w Zdzieszulicach.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie przy ulicy Zdzieszulickiej powstało w 1997 roku. Właścicielem schroniska jest Przedsiębiorstwo Komunalne SANIKOM Sp. z o. o. Schronisko zapewnia 150 miejsc dla psów oraz 30 miejsc dla kotów. Do najważniejszych zadań schroniska należy: przyjmowanie i przetrzymywanie zwierząt zagubionych, zabłąkanych i porzuconych lub z innych przyczyn bezdomnych, a w szczególności psów i kotów, a także innych zwierząt, które w wyniku zdarzeń losowych nie są zdolne same egzystować, stworzenie humanitarnych warunków bytowania. Celem tej wycieczki było uwrażliwienie dzieci na krzywdę zwierząt. Jednocześnie mamy nadzieję, że spotkanie z kotkami i pieskami sprawi dzieciom wiele radości. Dzieci już dzisiaj zapewniają, że na tej jednej akcji nie poprzestaną, ponieważ wiedzą, że zwierzętom trzeba pomagać i nie wolno ich krzywdzić. Po spotkaniu z pracownikami Schroniska przekazaliśmy zebrane na terenie przedszkola: karmy, koce, środki pielęgnacyjne itp.

Kolejnym przystankiem naszej wycieczki była Szkółka Leśna „Borowiny” koło Bełchatowa. Celem wycieczki było poznawanie świata przyrody wszystkimi zmysłami w bezpośrednim kontakcie, zapoznanie z pracą Leśnika, z cyklem hodowlanym drzew od nasionka do dorosłej postaci drzewa oraz zabawy badawcze. Na miejscu mieliśmy okazję przejść ścieżką edukacyjną składającą się z 11 punktów, czyli „11 Opowieści Bielika”, które pozwoliły poznać zwierzęta i rośliny leśne, zagadnienia związane z ochroną środowiska naturalnego, tematy dotyczące pożarów, wykorzystania zasobów naturalnych oraz alternatywne źródła energii.