Spotkanie z pracownikami Cukierni „Trojanka”

Dnia 17 maja 2017r. przedszkolaki ze wszystkich grup z Przedszkola Edukacyjnego wzięły udział w spotkaniu z pracownikami Zakładu Cukierniczego „Trojanka”.

Dzieci wysłuchały opowieści o zawodzie cukiernika oraz o różnych słodkościach, które może wykonać cukiernik.

Następnie każde dziecko otrzymało dwa upieczone pierniki, które można było ozdobić wg własnego pomysłu. Dzieci wyciskały różne kształty w słodkiej masie, nalewały lukier, posypywały rozmaitymi groszkami swoje prace. Przedszkolaki przeżyły radość tworzenia, rozwijając przy tym motorykę palców i dłoni. Wymagało to niezwykłego zaangażowania, cierpliwości i koncentracji. Powstały niepowtarzalne prace, które musiały wyschnąć.

Gotowe pierniki dzieci wręczyły jako upominki rodzicom w ,,Dniu Rodziny”. Zabawa z artykułami cukierniczymi okazała się doskonałą formą aktywności dziecięcej.