Przegląd Bajki Czeskiej

W dniach 24-26 kwietnia 2017 r. odbył się w naszym przedszkolu „VII Przegląd bajek czeskich”, na który zapraszał plakat wykonany przez pracowników przedszkola. W przeglądzie wzięło 240 dzieci z zelowskich przedszkoli i szkolnych klas „0”, ich nauczyciele i rodzice. Przegląd rozpoczął się nauką powitania w języku czeskim – Ahoj, a następnie na wielkim projektorze wyświetliliśmy najsłynniejsze czeskie bajki tj.: „Przygody krecika”, „Opowieści z mchu i paproci”, „Makową Panienkę”, „Żiżalaci”, „Maxi pies” oraz „Przygody Rumcajsa”, które . Bajki  na nośnikach DVD pozyskaliśmy ze zbiorów Przedszkola Edukacyjnego i  Stowarzyszenia Czechów w Polsce. Wyświetlanie ich odbyło się z projektora multimedialnego i laptopa w sali widowiskowej Przedszkola, gdzie zamontowano ekran projekcyjny elektryczny w celu lepszej widoczności wyświetlanych bajek.„Przegląd bajki czeskiej” zakończył się ogłoszeniem konkursu plastycznego pt. : „Moja ulubiona bajka czeska”.

Rzutnik multimedialny podsufitowy z uchwytem zakupiono dzięki dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

„Przegląd bajek czeskich” propagował język czeski wśród dzieci,  nauczyciel i rodziców.