Festiwal Teatrzyków

XVI Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych

XVI Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych odbył się w dniach 06 – 12 czerwca 2018 r. Do udziału przystąpiło 9 placówek z terenu Miasta I Gminy Zelów:

• ·         Zespół „Biedroneczki” ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zelowie wystawi przedstawienie „Bajka o rybaku i złotej rybce”. Opiekunem grupy jest Pani Mirosława Jachymek.
  • ·         Zespół „Słoneczka” z kl. „0” Szkoły Podstawowej w Wygiełzowie wystawi przedstawienie „W gospodzie u Pana Trzmiela”. Opiekunem grupy jest Pani Jadwiga Wojciechowska.
  • ·         Zespół „Komeniuszki” z Przedszkola Edukacyjnego w Zelowie wystawi przedstawienie „Jak Rumcajs uratował tęczę”. Opiekunem grupy jest Pani Ewelina Marczak.
  • ·         Zespół „Dzieci z Klubu Czeskiego” ze Stowarzyszenia Czechów w Polsce w Zelowie wystawi przedstawienie „Pernikova Chaloupka”. Opiekunem grupy jest Pani Ewa Pospiszył-Woźniak.
  • ·         Zespół „Skrzaty” z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Zelowie wystawi przedstawienie „O tym, jak Żwirek i Muchomorek dostali dzbanek wiosennego nektaru”. Opiekunem grupy jest Pani Jadwiga Werner.
  • ·         Zespół „Dwójeczki” z kl. „0” Szkoły Podstawowej Nr 2 w Zelowie wystawi przedstawienie pt. „Jak Rumcajs uratował Hanke przed smokiem”. Opiekunem grupy jest Pani Małgorzata Mielczarek.
  • ·         Zespół „Misiaczki” z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kociszewie wystawi przedstawienie „Trzy świnki”. Opiekunem grupy jest Agnieszka Młynarczyk.
  • ·         Zespół ” Zielone skrzaty” z Przedszkola Samorządowego Nr 4 w Zelowie wystawił przedstawienie „Makowa Panienka”. Opiekunem grupy jest Pani Maria Janczyk-Kukieła i Mariola Dytrych
  • ·         Zespół ”Słoneczka” ze Szkoły Podstawowej w Bujnach Szlacheckich wystawi przedstawienie „Przygody Krecika”. Opiekunem grupy jest Pani Katarzyna Nowicka.

Wtorek, 12.06.2018r., był dniem zakończenia Festiwalu, który uświetniły występy  pracowników i rodziców Przedszkola Edukacyjnego wystawiając przedstawienie pt. „Katar i Katarzyna” w języku czeskim. Przedstawienie obejrzało 200 dzieci. Po przedstawieniu i krótkiej przerwie technicznej, odbył się przegląd multimedialny wszystkich przedstawień teatralnych XVI Festiwalu Teatrzyków Przedszkolnych. Następnie jury ogłosiło wyniki festiwalu.Zgodnie z zasadami integracji placówek i dobrej wspólnej zabawy, wszystkie placówki wypadły doskonale i otrzymały wysoką lokatę – I miejsce.

Wręczono  nagrody wszystkim uczestnikom festiwalu  zakupionych dzięki dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – statuetki, książeczki dla każdego dziecka oraz zestawy czapek do przedstawień teatralnych.

W dniach 13, 14 i 15 czerwca 2018 roku w ramach  nagrody głównej  zorganizowano wyjazd dla wszystkich uczestników – aktorów do Łódzkiego Teatru Lalek „Piccolo” na przedstawienia  „Złota kaczka i duch starego zamku”. Wyjazd dla 200 dzieci sfinansowano dzięki dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.