Festiwal Teatrzyków

XIV Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych

XIV Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych odbył się w dniach 06 – 10 czerwca 2016 r. Do udziału przystąpiło 9 placówek z terenu Miasta I Gminy Zelów:

• ·         Zespół „Biedroneczki” ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zelowie wystawi przedstawienie „Spotkanie bajek”. Opiekunem grupy jest Pani Mirosława Jachymek i Izabela Rzepa.
  • ·         Zespół „Słoneczka” z kl. „0” Szkoły Podstawowej w Wygiełzowie wystawi przedstawienie „Spotkanie bajek”. Opiekunem grupy jest Pani Jadwiga Wojciechowska.
  • ·         Zespół „Komeniuszki” z Przedszkola Edukacyjnego w Zelowie wystawi przedstawienie „Przygody Żwirka i Muchomorka”. Opiekunem grupy jest Pani Ewa Tyluś.
  • ·         Zespół „Dzieci z Klubu Czeskiego” ze Stowarzyszenia Czechów w Polsce w Zelowie wystawi przedstawienie „Bohac a chudak”. Opiekunem grupy jest Pani Ewa Pospiszył-Woźniak.
  • ·         Zespół „Skrzaty” z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Zelowie wystawi przedstawienie „Na jagody”. Opiekunem grupy jest Pani Lucyna Czyżyk.
  • ·         Zespół „Dwójeczki” z kl. „0” Szkoły Podstawowej Nr 2 w Zelowie wystawi przedstawienie pt. „Krecik szuka szczęścia”. Opiekunem grupy jest Pani Małgorzata Mielczarek.
  • ·         Zespół „Kociszaki” z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kociszewie wystawi przedstawienie „Kolorowe kredki”. Opiekunem grupy jest Małgorzata Słomczyńska
  • ·         Zespół ” Zielone skrzaty” z Przedszkola Samorządowego Nr 4 w Zelowie wystawił przedstawienie „Jak Krecik dostał spodenki”. Opiekunem grupy jest Pani Maria Janczyk-Kukieła
  • ·         Zespół ”Skrzaty” ze Szkoły Podstawowej w Bujnach Szlacheckich wystawi przedstawienie „Sto pytań do bohaterów bajek”. Opiekunem grupy jest Pani Jolanta Osińska.

Piątek, 10.06.2016r., był dniem zakończenia Festiwalu, który uświetniły występy  pracowników i rodziców Przedszkola Edukacyjnego wystawiając przedstawienie pt. „Zwierzątka” w języku czeskim. Przedstawienie obejrzało 200 dzieci. Po przedstawieniu i krótkiej przerwie technicznej, odbył się przegląd multimedialny wszystkich przedstawień teatralnych XIV Festiwalu Teatrzyków Przedszkolnych. Następnie jury ogłosiło wyniki festiwalu.Zgodnie z zasadami integracji placówek i dobrej wspólnej zabawy, wszystkie placówki wypadły doskonale i otrzymały wysoką lokatę – I miejsce.

Wręczono  nagrody wszystkim uczestnikom festiwalu  zakupionych dzięki dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – statuetki, książki, książeczki, torby z instrumentami perkusyjnymi.

W dniach 21, 22 i 23 czerwca 2016 roku w ramach  nagrody głównej  zorganizowano wyjazd dla wszystkich uczestników – aktorów do Łódzkiego Teatru Lalek „Arlekin” na przedstawienia  „Tajemnice wesołego miasteczka”. Wyjazd dla 190 dzieci sfinansowano dzięki dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.