Jesteś tutaj:

Język angielski 6-latki

Bajki po angielsku

1 „Martha Speaks” – to bajka o psie, który uczy się mówić po zjedzeniu zupy z alfabetu. Stworzona została z myślą o nauce nowego słownictwa. Wyrazy i zwroty powtarzane jest wielokrotnie, tak aby trwale je zapamiętać. Kreskówka jest zabawna, świadczy o tym nawet piosenka na początku bajki .
2 „World Girl”- to historia dziewczynki, superbohaterki, która zwalcza zło mocą słów. Podczas swoich przygód bohaterka prezentuje nowe słowa i sposoby ich użycia. Konwencja tej kreskówki jest także bardzo zabawna. Odcinki tej bajki można znaleźć także na You Tube.
3 „Postcards From Buster”- To bajka przygodowa opowiadająca o zwiedzaniu świata. Zatem wraz z nowymi słowami można dowiedzieć się ciekawostek o otaczającym nas świecie. Poszczególne odcinki składają się z części animowanych oraz autentycznych nagrań. To interesujący sposób połączenia fikcji i obrazów z realnego świata.
4 „Peppa Pig”- to znana chyba wszystkim rodzicom bajka o rodzinie i przyjaciołach tytułowej świnki. To animowany serial opowiadający o codziennym życiu zwierzęcej rodzinki i ich bliskich.
5 „Doki”- tytułowy piesek Doki i jego przyjaciele, podobnie jak królik Buster, zwiedzają świat. Odkrywając rożne zakątki globu, poznają nowe kultury i słowa z nimi związane. Jeśli dzieciakom nie przypadnie do gustu królik z „Postcards From Buster”, to może przygody pieska Doki i spółki okażą się atrakcyjniejsze. Ta historia jest w całości animowana. Ok. 200 odcinków on-line można znaleźć na You Tube.

Teraz należy tylko włączyć komputer i zaprosić malucha do oglądania bajki. Może będzie to nie tylko okazja do wprowadzenia dziecka w świat języka obcego ale także szansa na wypicie ciepłej kawy 😉

SŁOWNIK:

www.diki.pl

ANGIELSKIE BAJKI:

LIPPY AND MESSY

https://www.youtube.com/watch?v=3kWf7C6SWEs

TU TI TU

https://www.youtube.com/watch?v=JLqMyv7Oa90