Czyściochowe przedszkole

W tym roku nasze przedszkole bierze udział w programie edukacyjnym Czyściochowe przedszkole, którego organizatorem jest sieć drogerii Rossmann. Celem programu jest zaszczepienie wśród dzieci zasad higieny osobistej. W ramach Czyściochowego przedszkola przeprowadzony zostanie cykl zajęć uświadamiających dzieciom jak ważna jest higiena własna oraz co zrobić aby o nią zadbać. Dzieci wraz z świnką Zakatarzynką, królikiem Higienkiem, psem Łapsonem, kotem Pupikiem, lisicą Rudką oraz łosiem Głodziem będą omawiać takie aspekty higieny jak: higiena jamy ustnej, higiena nosa, korzystanie z toalety, czystość rąk, kąpiel, ochrona skóry. Program realizowany będzie w miesiącach luty- czerwiec. W ramach Czyściochowego przedszkola każdego miesiąca przedszkole ma możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym natomiast 100 prac, które zdobędą największą liczbę głosów otrzymają bon w wysokości 500zł na zakup artykułów higienicznych do przedszkola. Już niebawe, bo 3 marca ruszy pierwsze głosowanie. Zachęcamy do wspierania placówki.

Wycieczka 3 i 4 latków

W dniu wczorajszym, tj. 19 lutego 2020 mieliśmy okazję by wsiąść udział w spektaklu pt. „Smocze opowieści”, który odbył się w Gigantach Mocy w Bełchatowie.

Smocze Opowieści

Smok Heniek to dość nietypowy smok, pewnie jeszcze takiego smoka nie poznaliście. Heniek nie jada owiec a swoją dietę wypełnia starymi książkami z legendami. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie niedojedzone historie, które przez apetyt smoka nigdy się nie kończą.

Razem ze smokiem poznaliśmy legendy:

• O powstaniu Wisły
  • O krakowskich psach i kleparskich kotach
  • O Bazyliszku
  • O toruńskich piernikach

Drugą częścią wycieczki była poświęcona na integrowanie się grup podczas wspólnych zabaw w Figlobajce z wykorzystaniem dostępnego sprzętu.

To była wspaniała wycieczka.

DZIĘKUJEMY 🙂

Pacynka dla wcześniaka- głosowanie

Od 18 lutego głosować można na pacynkę reprezentującą nasze przedszkole w konkursie Pacynka dla wcześniaka. Głosy należy oddawać na profilu fundacji na Facebooku pod zdjęciem naszej pacynki:

Bezpośredni link do naszej pacynki:

Zachęcamy wszystkich do głosowania- do wygrania jest:

I miejsce- 2000zł
II miejsce- 1200zł
III miejsce- 800zł

do wykorzystania przez dyrektora placówki na zakup materiałów edukacyjnych dla dzieci.