Jesteś tutaj:

NA WAKACJE RUSZAĆ CZAS

opracowała mgr Edyta Kuśmierek

NA POCZĄTEK TROCHĘ SIĘ PORUSZAMY. ZAPRASZAM NA PORANNĄ GIMNASTYKĘ

WYSŁUCHAJCIE WIERSZA I POSTARAJCIE SIĘ ODPOWIEDZIEĆ NA PYTANIA ZADAWANE PRZEZ RODZICA

Za dni kilka –o tej porze

będę witać polskie morze.

Bo najbardziej mi się marzy

żeby bawić się na plaży.

A ja chciałbym dotknąć chmury

i dlatego jadę w góry.

Razem z mamą, razem z tatą

w górach lubię spędzać lato.

Ja na morze nie mam czasu.

Wolę jechać het- do lasu.

I tam z dziadkiem zbierać grzyby

albo w rzece łowić ryby.

Dla mnie to najlepsza pora

żeby wskoczyć do jeziora.

Nie chcę w upał chodzić w góry.

Wolę jechać na Mazury.

Morze, góry, las i rzeka;

Wszystko to już na nas czeka.

Bo zaczęło się już lato

Jedźmy mamo, jedźmy tato.

Pytania:

• Gdzie dzieci z wiersza pojechały na wakacje?
  • Co one planowały tam robić?
  • A gdzie wy wybieracie się na wakacje?

ZAPRASZAM WAS DO ZABAWY SWING W ULICZCE

Zaproście do zabawy domowników

NIEDŁUGO WYJEDZIECIE NA WAKACJE. PAMIĘTAJCIE O BEZPIECZEŃSTWIE ORAZ O WŁAŚCIWYM ZACHOWANIU W MIEJSCU, W KTÓRYM BĘDZIECIE PRZEBYWAĆ. POMOGĄ WAM W TYM PONIŻSZE FILMIKI

W okresie letnim obuwiem noszonym przez większość z nas są „Japonki”.

Japonki to  rodzaj obuwia, lekkie sandały lub klapki przytrzymywane na stopie dwoma elastycznymi paskami łączącymi się z przodu i wspólnie mocowanymi do podeszwy obuwia pomiędzy paluchem a palcem długim. Drugi koniec paska jest przytwierdzony z boku podeszwy i paski tworzą kształt litery „Y”.

Sandały o takiej konstrukcji były znane już od czasów starożytnych, wykonywane z rozmaitych materiałów (jak skóra, liście palmowe, drewno), m.in. w Egipcie, Rzymie, Grecji, Chinach, Indiach i Afryce subsaharyjskiej. Różniły się często miejscem mocowania paska.

Współczesne japonki wywodzą się prawdopodobnie od tradycyjnych sandałów japońskich zōri, przywiezionych przez amerykańskich żołnierzy z Japonii po II wojnie światowej.

My dziś wspólnie wykonamy  Japonki – sandałki.

Japonki - kreatywna praca plastyczna na lato - Dzieciaki w domu

Potrzebne Wam będzie kartka a4 z bloku technicznego w dowolnym kolorze. Pomalujcie stopy  kolorem białym i odbijcie je na kartce a4.

Gdy farba wyschnie wytnijcie do okoła  swoje stopy.

Teraz czas na paski. Potrzebne będą 2 słomki  które przetnijcie na 3 części i przyklejcie do wyciętych butów.

Posprzątajcie po skończonej pracy.

W wolnym czasie pobawcie się wspólnie z rodziną w zabawę pt. „Podaj trzy rzeczy, które wszyscy lubią i nie lubią”

MIŁEGO I SZCZĘŚLIWEGO WYPOCZYNKU 🙂