Jesteś tutaj:

Pakuję Ekologicznie – Śmieci mniej, Ziemi lżej

opracowała: mgr Anna Rogut

Kształtowanie prawidłowych postaw ekologicznych, zachowań względem przyrody jest niezwykle ważne. Im szybciej edukacja ekologiczna zagości w naszym życiu, tym większa pewność, że będziemy prawidłowo żyć w symbiozie z przyrodą. Dlatego też warto organizować różnego rodzaju warsztaty ekologiczne.

Dzieci z Przedszkola Edukacyjnego w ramach projektu „Śmieci mniej, Ziemi lżej” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, podjęły wyzwanie opracowania własnej propozycji ekologicznego opakowania. Przedszkolaki z zapałem wycinały, malowały i projektowały własne eko-logo. Podczas wspólnej zabawy ekologicznej dzieci poznały eko-znaki:

W akcję Pakuję Ekologicznie zaangażowały się 3, 4, 5 i 6-latki zarówno uczęszczające do przedszkola jak i dzieci kontynuujące nauczanie na odległość.

Dzieci podczas zorganizowanych w swoich grupach zajęciach warsztatowych dotyczących segregacji i ponownego wykorzystania materiałów odpadowych wykonały między innymi projekty ekologicznych toreb.

W akcję zaangażowali się również rodzice, którzy wspólnie z swymi pociechami wykazali się kreatywnością i pomysłowością podczas wykorzystania materiałów odpadowych do nadania NOWEGO ŻYCIA I PRZEZNACZENIA różnego rodzaju produktom.

Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy, efekty naszej pracy można obejrzeć w galerii zdjęć.