Jesteś tutaj:

Nagrody z gminnego konkursu plastycznego pt. „BIŻUTERIA Z RECYKLINGU” rozdane

Gminny  konkurs plastyczny pt. „Biżuteria z recyklingu” został rozstrzygnięty. Zadanie zrealizowano dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Do udziału w nim zaprosiliśmy wszystkich uczniów z przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych z gminy Zelów. Przedmiotem konkursu było stworzenie biżuterii  z materiałów wtórnych.

Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci i ich rodziców do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności. Pragnęliśmy także przyczynić się do rozwoju świadomości ekologicznej i zaspokojenia potrzeby ekspresji oraz umożliwienia im osiągnięcia sukcesu.

W konkursie wzięło udział 25 uczniów reprezentujących placówki z terenu z gminy Zelów. Na ręce organizatorów oddano prace wykonane rozmaitymi, często innowacyjnymi,  technikami  z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić wszystkie prace. Podczas oceny uwagę zwracano na technikę wykonanej pracę, oryginalność, pomysłowość oraz estetykę.

Nagrody zostały wręczone w dniach 1-12 czerwca 2020 r. Dzieci otrzymały m.in. hulajnogi, klocki drewniane, gry, książki , dyplomy , a wszystko zapakowane w piękne ekologiczne torby, które dzieci będą mogły malować dołączonymi do prezentu specjalnymi kredkami do malowania tkanin. Również placówki, z których dzieci wzięły udział w konkursie dostały drobne upominki. Wszystkie nagrody zostały sfinansowane z WFOŚiGW w Łodzi.

Wystawa prac odbyła się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Zelowie. Kto jej nie widział, będzie mógł  we wrześniu zobaczyć  w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego  Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Zelowie.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do innych przedsięwzięć.

Lista laureatów znajduje się w załączniku.