Jesteś tutaj:

„W barwnym świecie emocji”

Pokojowe rozwiązywanie sytuacji konfliktowych i stresogennych

Opis: Balansująca wieża z klockówOkreślenie wspólnego działania, które mają wykonać wszystkie dzieci lub dziecko z rodzicami, np. zbudowanie wysokiej wieży z klocków. Następnie odpowiedź na pytanie- czy łatwo ze sobą współpracować?

Dzieci określają, co aktualnie chciałyby robić w przedszkolu/ w domu z kolegami/ z rodzicem, np. bawić się klockami, lalkami, rysować itp. Następnie dzieci muszą dojść do kompromisu i wybrać tylko jedną z czynności, którą będą wykonywać.

Opis: Sylwetki Mężczyzny I Kobiety | Darmowy WektorPlansza z sylwetką człowieka i określenie własnych reakcji na sytuacje stresowe, poznanie metod radzenia sobie ze stresem, np. rozmowa z osobą bliską dziecku, pozytywne myślenie- sposoby pokojowego rozwiązywania trudnych sytuacji i radzenia sobie z emocjami niepożądanymi.

  • Praca na podstawie opowiedzianych historyjek, np. Magda z Jurkiem pokłócili się, bo Jurek zabrał jej samochodzik, którym się bawiła.
    Tomek bawił się na huśtawce na placu zabaw i nie chciał ustąpić miejsca Maćkowi, który też chciał się pobujać.

Jak można dojść do kompromisu w tych sytuacjach?- burza mózgów

Opracowała: mgr Katarzyna Domańska