Jesteś tutaj:

Zestaw ćwiczeń – zabawy gimnastyczne

Ciocia Renia – Gimnastyka Korekcyjna

1. Rzucanie do celu
Do zabawy potrzebujemy co najmniej kilku różnych piłek. My zbieramy wszystkie piłki i piłeczki jakie tylko mamy w domu. Można wykorzystać także woreczki gimnastyczne. Ustawiam miskę oraz linię startu i chłopcy na zmianę rzucają piłkami do celu.

2. Strzelanie goli
Drzwi są naszą bramką, ja oczywiście bramkarzem. Chłopaki strzelają mi gole. Uwielbiają tą zabawę, mogą bawić się do upadłego (oczywiście padam ja, bo oni mają w sobie hektolitry energii:D). Do zabawy używamy oczywiście lekkich, gumowych piłek.

3. Tańce
Włączam głośno muzykę i tańczymy:) Nie muszę chyba dodawać, że szaleją przy tym strasznie. Do tańców sprawdził się również film z naszego wesela.

4. Gra w kolory
Gra, którą pewnie każdy z was pamięta z dzieciństwa. Rzucamy do siebie piłką, mówiąc różne kolory, a na czarny nie łapiemy.

5. Odbijanie balonika
Bezpieczna i bardzo lubiana zabawa.