Jesteś tutaj:

Zestaw zabaw porannych

Opracowała mgr Ewa Tyluś

– „Zwierzątka domowe” – naśladuj zwierzę, które masz w domu lub chciałbyś mieć. Rodzic niech spróbuje odgadnąć, jakie zwierzę pokazujesz. Po krótkim czasie następuje zmiana ról.

– „Wiosenne porządki” – rodzic opowiada, jakie czynności wykonuje się podczas wiosennego sprzątania, np. odkurzanie, zamiatanie, trzepanie dywanów, mycie okien itp. A Ty postaraj się naśladować czynności wymieniane przez rodzica.

– „Pieski na spacerze” – dobierzcie się w pary. Jedna osoba z pary zakłada szarfę (można związać szalik lub apaszkę) przez ramiona (tak jak zakłada się plecak) i przyjmuje pozycję na czworaka. Druga osoba z pary chwyta szarfę. Poruszajcie się po dywanie, naśladując spacer z psem. Po krótkim czasie następuje zmiana ról.

– „Dzikie zwierzęta” – rodzic opowiada o zwierzętach, które można spotkać w zoo, a Ty postaraj się naśladować ruchy i odgłosy zwierząt, o których opowiada rodzic, np. słoń – dzieci wykonują powolne, ociężałe kroki i udają trąbienie słonia; lew – dzieci chodzą na czworaka i naśladują ryczenie lwa itp.