Jesteś tutaj:

KOŁO MAŁEGO PLASTYKA FROTAŻ

opracowała mgr Edyta Kuśmierek

W DNIU DZISIEJSZYM POPROSZĘ WAS O PRZYGOTOWANIE RÓŻNORODNYCH ROŚLIN, KTÓRE ROSNĄ NA ŁĄCE, W LESIE, WASZYM OGRÓDKU. BĘDZIECIE POTRZEBOWAĆ ICH DO PRACY PLASTYCZNEJ. WSZELKIEGO RODZAJU TRAWY, LIŚCIE KWIATÓW, LIŚCIE DRZEW, KWIATY. PO PRZYNIESIENIU DO DOMU NA KARTCE UŁÓŻCIE Z NICH KOMPOZYCJE- JAKIŚ OBRAZEK. ROŚLINKI MOŻECIE PRZYCZEPIĆ DO KARTKI TAŚMĄ DWUSTRONNĄ, KLEJEM LUB TAŚMĄ KLEJĄCĄ.

DZISIAJ ZAPOZNAM WAS Z TECHNIKĄ, KTÓRA NAZYWA SIĘ FROTAŻ .

Technika frotażu (z francuskiego frottage – tarcie) polega na odciskaniu różnorodnych faktur na powierzchni papieru przez przyłożenie go do przedmiotu i pocieranie narzędziem plastycznym.

NA TAK PRZYGOTOWANĄ KOMPOZYCJE NAKŁADACIE KARTKĘ Z PAPIERU KSERO LUB BLOKU RYSUNKOWEGO. PRZYGOTOWUJECIE ŚWIECOWE KREDKI LUB PASTELE. MOŻE TO BYĆ RÓWNIEŻ WĘGIEL DO SZKICOWANIA LUB KREDA. KREDĘ, PASTELE TRZYMACIE W POZIOMIE. I ZACZYNAMY OD GÓRNEGO LEWEGO ROGU DO PRAWEGO. CIĄGŁYM RUCHEM. BĘDZIECIE „KALKOWAĆ”.

MIŁEJ PRACY 🙂

CZEKAMY NA ZDJĘCIA WASZYCH PRAC NA GRUPACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH.