Jesteś tutaj:

MAMA I TATA DLA 3,4-LATKÓW UPOMINKI DLA RODZICÓW

opracowała mgr Edyta Kuśmierek

ZACZYNAMY DZISIEJSZE ZAJĘCIA OD NARYSOWANIA „KWIATÓW DLA MAMY I TATY”. RODZIC/DOMOWNIK BĘDZIE CZYTAŁ WAM WIERSZYK, A WY BĘDZIECIE RYSOWAĆ ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ.

Kwiatek Arkadiusz Maćkowiak

Od kółeczka zaczynamy, Dzieci rysują kółko.

wokół niego płatki damy. Rysują wokół koła płatki.

A łodyga? Kreska długa. Rysują kreskę w dół od środkowego koła.

Wierzę w ciebie, to się uda! Teraz listki raz, dwa, trzy. Rysują listki w dowolnych miejscach Pokoloruj wszystko ty. na łodydze.

ZABAWA DYDAKTYCZNA „KORALE DLA MAMY, PASEK DLA TATY”

A TERAZ STWORZYMY KORALE DLA MAMY I PASEK DLA TATY. PRZYGOTUJCIE SOBIE KLOCKI W KOLORZE ŻÓŁTYM, NIEBIESKIM I CZERWONYM. SPRÓBUJCIE Z POMOCĄ RODZICA UŁOŻYĆ PODANE WZORY-RYTMY. RODZICOM POWIEDZCIE JAKIEGO KOLORU SĄ KLOCKI. POLICZCIE KLOCKI KOLORU NIEBIESKIEGO, ŻÓŁTEGO, CZERWONEGO. KTÓRYCH KLOCKÓW JEST WIĘCEJ, KTÓRYCH MNIEJ.

DO NASTĘPNEGO ZADANIA BĘDZIECIE POTRZEBOWAĆ KARTKI Z BLOKU RYSUNKOWEGO ORAZ KREDEK. Z POMOCĄ RODZICA LUB SAMI NARYSUJCIE NA KARTCE PODANE WZORY. ZANIM DO TEGO PRZYSTĄPICIE OPOWIEDZCIE RODZICOWI JAKIE FIGURY WIDZICIE NA KARTCE. JAKIEGO KOLORU SĄ FIGURY. CZYM ONE SIĘ RÓŻNIĄ MIĘDZY SOBĄ.

A TERAZ ZAPRASZAM DO ZABAWY. DROGI RODZICU PROSZĘ O ZAZNACZENIE LEWEJ RĄCZKI DZIECKA.

ĆWICZENIA GRAFOMOTORYCZNE

ĆWICZENIA DLA 4-LATKÓW Z KSIĄŻECZKI WYDZIERANKI GRUSZKA