Jesteś tutaj:

MAMA I TATA DLA 3,4-LATKÓW RODZINNE GOTOWANIE

opracowanie mgr Edyta Kuśmierek

ZAPRASZAM DZISIAJ WAS I WASZYCH RODZICÓW DO PRZYGOTOWANIA ULUBIONEGO CIASTA. WSPÓLNIE USTALCIE JAKIE CIASTO NAJLEPIEJ LUBICIE, A MOŻE TO BĘDĄ CIASTECZKA. ZANIM PRZYSTĄPICIE DO PRODUKCJI CIAST ZAPRASZAM WAS DO ZABAWY WSPÓLNIE Z RODZICAMI/ DOMOWNIKAMI

Placek babci

Babcia placek ugniatała, (naciskamy plecy dziecka płasko ułożonymi dłońmi)
wyciskała, wałkowała. (ściskamy dziecko za boki, przesuwamy płasko obie dłonie jednocześnie)
raz na prawo, raz na lewo. (przesuwamy dłonie w odpowiednich kierunkach)
Potem trochę w przód i w tył,
żeby placek równy był.
Cicho… cicho… placek rośnie (nakrywamy dziecko rękoma lub całym ciałem)
w ciepłym piecu u babuni.
A gdy będzie upieczony (głaszczemy dziecko po plecach)
każdy brzuch zadowolony.

A TERAZ ZAPOZNAJCIE SIĘ Z PIOSENKĄ, KTÓRA UMILI WAM CZAS PODCZAS PIECZENIA

JEŻELI MACIE OCHOTĘ MOŻECIE WYKORZYSTAĆ PONIŻSZY PRZEPIS

Budyniowa napoleonka

Składniki:

krakersy – na dużą blachę około 2 paczek

2, 3 budynie śmietankowe lub waniliowe

mleko do ugotowania budyniu

kostka masła

cukier puder do posypania.

Sposób wykonania: Budynie należy ugotować wcześniej w połowie mleka przewidzianego w przepisie. Po wystygnięciu ucieramy masło z budyniem na jednolitą masę. Układamy ciasno krakersy na blachę wyłożoną pergaminem i wysmarowaną tłuszczem. Na ułożone krakersy wykładamy masę budyniową. Przykrywamy ją warstwą krakersów. Całość posypujemy cukrem pudrem.

PRZYJRZYJCIE SIĘ PONIŻSZYM OBRAZKOM. NAZWIJCIE KAŻDY Z OSOBNA. PODZIELCIE ICH NAZWY NA SYLABY ORAZ GŁOSKI ( Z POMOCĄ DOMOWNIKÓW/RODZICÓW). POLICZCIE ILE WIDZICIE OBRAZKÓW.Z JAKIM ZAWODEM KOJARZĄ SIĘ WAM PRZEDSTAWIONE PRZEDMIOTY. SPRÓBUJCIE OPOWIEDZIEĆ RODZICOM.

DLA 3-LATKÓW

ZAPRASZAM WAS DO DEGUSTACJI PRZYGOTOWANEGO CIASTA.

WSPÓLNIE Z DOMOWNIKAMI I RODZEŃSTWEM NAKRYJCIE DO STOŁU. POTRZEBNE BĘDĄ WAM OBRUS, TALERZYKI, WIDELCE LUB ŁYŻECZKI, SERWETKI, KUBKI DO NAPOJÓW- POLICZCIE ILE OSÓB BĘDZIE SIEDZIAŁA PRZY STOLE I TAKĄ LICZBĘ ZASTAWY PRZYGOTUJCIE. NASTĘPNIE RODZIC KROI CIASTO NA TYLE PORCJI, ILE BĘDZIE DOMOWNIKÓW. INFORMUJCIE RODZICÓW ILE POTRZEBA PORCJI. NASTĘPNIE ZANIEŚCIE POKROJONE CIASTO NA STÓŁ. SPRAWDŹCIE WRAZ Z RODZICAMI, CZY WSZYSTKO JEST PRZYGOTOWANE. JEŚLI TAK TO ŻYCZĘ WAM SMACZNEGO. PODCZAS DEGUSTACJI STARAJCIE SIĘ PROWADZIĆ ZE SOBĄ ROZMOWY. NA KONIEC POMAGAMY W PORZĄDKOWANIU STOŁU.

WCZORAJ ROZMAWIALIŚMY O TYM, ŻE RODZINĘ TWORZĄ MAMA, TATA, BRAT, SIOSTRA, BABCIA, DZIADEK. OGLĄDALIŚCIE ZDJĘCIA RODZINNY. DZISIAJ POPROSZĘ WAS O PRZYGOTOWANIE DRZEWA RODZINNEGO. JEST TO ZADANIE DLA CAŁEJ WASZEJ RODZINY. POMOŻE WAM W TYM PONIŻSZY FILMIK.

http://scholaris.pl/resources/run/id/110241

DRZEWO RODZINNE

MOŻECIE SKORZYSTAĆ Z GOTOWYCH SZABLONÓW LUB MOŻECIE NAMALOWAĆ SAMI DRZEWO I WKLEIĆ FOTOGRAFIE RODZINY

MIŁEGO DNIA 🙂