Jesteś tutaj:

PORTRET RODZINNY MAMA I TATA DLA DZIECI 3,4-LETNICH

opracowała mgr Edyta Kuśmierek

USIĄDŹCIE WYGODNIE I WYSŁUCHAJCIE NAGRANIE WIERSZA ” OGRÓDEK MAMY” , A NASTĘPNIE ODPOWIEDZCIE NA PYTANIA.

OGRÓDEK MAMY” E. SKARŻYŃSKA

Album ze zdjęciami – to ogródek mamy. My w nim wyrastamy. Z konia na biegunach, z graniastego koła, z lalek, z ciuciubabki, z berka i z przedszkola. A mama woła nas czasem do swego ogródka. I mówi: – Zobacz, taki byłeś maleńki. Taka byłaś malutka… Jak roślinki w ogrodzie rośniemy dla mamy. A ona jest ogrodnikiem. Dobrym i kochanym.

Odpowiedzi na pytania:
Co to jest ogródek mamy?
Kogo przedstawiają zdjęcia w albumie?
Jaka jest mama?

ZAPRASZAM WAS DO OBEJRZENIA FILMU

https://www.youtube.com/watch?v=u28atnroqrY

Z POMOCĄ DOMOWNIKÓW PODZIEL WYRAZ RODZINA, MAMA, TATA,SYN, CÓRKA, BABCIA, DZIADEK, SIOSTRA, BRAT NA SYLABY ORAZ GŁOSKI.

ZAPROŚCIE DO ZABAWY DOMOWNIKÓW.Gimnastyka buzi i języka – ćwiczenia usprawniające narządy mowy B Gawrońskiej.

Mama, tata, oraz dzieci                                                                                Dotykanie na zmianę końcem języka                                                                                                                                           górnych i dolnych zębów.
To rodzina cała.                                                                                             Rysowanie końcem języka koła przy                                                                                                                                          zamkniętych wargach.
Buziak dla mamy, buziak dla taty,                                                             Posyłanie „całusków” w jedną                                                                                                                                                      i drugą stronę.
Zabawa to wspaniała.                                                                                   Na wydechu dziecko mówi „aaaaaach”.

POPROŚCIE RODZICÓW O PRZYGOTOWANIE ALBUMÓW ZE ZDJĘCIAMI . USIĄDŹCIE WYGODNIE I PRZYJRZYJCIE SIĘ FOTOGRAFIĄ. POWIEDZCIE KOGO PRZEDSTAWIA DANE ZDJĘCIE, KIEDY ZOSTAŁO ZROBIONE- W JAKICH OKOLICZNOŚCIACH.

A TERAZ TROCHĘ SIĘ PORUSZAMY. Droga do domu – zabawa z elementem podskoku.

PRZYGOTUJCIE SOBIE SZNURKI, APASZKI, SZALIKI LUB SKAKANKI. ZRÓBCIE Z NICH KOŁA. JEDNO OBOK DRUGIEGO. NA HASŁO WYPOWIEDZIANE PRZEZ DOMOWNIKA/ RODZICA DZIECKO DO DOMU! PRZESKAKUJECIE Z KOŁA DO KOŁA.

ĆWICZENIA GRAFOMOTORYCZNE

PROSZĘ 4-LATKI O WYKONANIE ĆWICZEŃ Z KSIĄŻECZKI RYSUJ PO ŚLADZIE STR. 13

3-LATKI RYSOWANIE OD SERDUSZKA LINIE ŁAMANE

RODZIC RYSUJE SERDUSZKA WEDŁUG WZORU. ZADANIEM DZIECI JEST RYSOWANIE OD SERDUSZKA LINII ŁAMANYCH. PROSZĘ ZAZNACZYĆ DZIECKU LEWĄ ROCZKĘ. RYSUJEMY OD LEWEJ DO PRAWEJ.

MOJA RODZINA ZABAWA RUCHOWA PRZY MUZYCE

A TERAZ PRZYGOTUJEMY LAURKI DLA MAMY I TATY

PRZYGOTUJCIE:

  • KARTKI Z BLOKU TECHNICZNEGO LUB TEKTURĘ
  • KREDKI, FARBY, FLAMASTRY
  • WSTĄŻECZKĘ, SZNUREK, TASIEMKĘ DO ZROBIENIA KOKARDEK

Z POMOCĄ DOMOWNIKÓW/ RODZICÓW ODRYSUJCIE SWOJE DŁONIE. PALUSZKI TO BĘDĄ WŁOSY MAMY LUB TATY. NARYSUJCIE, OCZY USTA, NOS, WĄSY LUB BRODĘ- JEŚLI TATA POSIADA. PRZYKLEJCIE KOKARDKĘ DO OZDOBY. MAMIE WE WŁOSACH, A TACIE MUSZKĘ. PONIŻEJ ZNAJDUJĘ SIĘ LINK Z PRZYKŁADOWYMI LAURKAMI.

http://mollymoocrafts.com/handprint-art-kids/

NA ZAKOŃCZENIE POĆWICZYMY KONCENTRACJĘ

https://www.eprzedszkolaki.pl/gry-edukacyjne/percepcja-wzrokowa-i-sluchowa/3/puzzle-rodzina

MIŁEGO DNIA 🙂