Jesteś tutaj:

Śmieci mniej, Ziemi lżej – Klubik Młodego Ekologa

Nasz ogród

Koordynator mgr Anna Rogut

W ramach projektu edukacyjnego „Śmieci mniej, Ziemi lżej” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, dzieci zdobywają wiedzę i uświadamiają sobie jak ważna dla Nas wszystkich jest praca w ekologicznym ogrodzie. Przedszkole to nie tylko miejsce doskonałej zabawy, ale też nauki i nieustannego rozwoju intelektualnego i fizycznego, zatem nie dziwi fakt, że idea zakładania ogródków w przedszkolu staje się coraz powszechniejsza. Jeśli spojrzymy na zalety tego rozwiązania, nabierzemy pewności, że to inwestycja w zdrowie i rozwój naszych dzieci.

Dzieci z Przedszkola Edukacyjnego w trosce o własne zdrowie uczestniczyły w zajęciach plenerowych w ogrodzie przedszkolnym. Przedszkolaki podjęły wyzwanie założenia małego ogródka. Projekt zakładał wspólne sadzenie warzyw, owoców i ziół Zadaniem przedszkolaków będzie opiekowanie się rosnącymi roślinami – podlewanie ich, usuwanie chwastów, a następnie zebranie plonów, z których później przygotowane zostaną zdrowe posiłki dla dzieci.

Promujemy inicjatywę zakładania własnych ogródków i dzielenia się własnymi osiągnięciami na grupach przedszkolnych

Życzę miłej zabawy:)