Jesteś tutaj:

Zestaw ćwiczeń – zabawy gimnastyczne

Opracowała: ciocia Renia 🙂

Dzieci leżą na dywanie.

– Ala i jej brat Tomek są przedszkolakami. Jest noc, a oni smacznie śpią i głęboko oddychają. – Dzieci mają zamknięte oczy, powoli wdychają powietrze nosem, wypuszczają ustami.

– Kiedy nastał ranek zadzwonił budzik bim bim bim – dzieci w dalszym ciągu leżą i wypowiadają głoskę „bim”.

– Ala i Tomek otworzyli oczy, czas powoli wstawać – wszyscy otwierają oczy, przechodzą do stania i mocno się przeciągają.

– Jeszcze trochę gimnastyki – dzieci wykonują kilka podskoków obunóż, powtarzają miarowo na raz podskok w miejscu, na dwa podskok w rozkroku. Wykonują ruchy rąk na raz – na boki, na dwa – klaśnięcie nad głową.

– Teraz bieg do łazienki i mycie – naśladują mycie rąk, twarzy, szyi, uszu.

– Mamusia każdemu przygotowała ubrania. Dzieci są samodzielne i ubierają się same. – Dzieci wykonują ruchy obrazujące zdjęcie pidżamy i wkładanie garderoby.

– Teraz jeszcze tylko śniadanie. Kubek ciepłego mleka i bułka z serem. – Dzieci naśladują jedzenie śniadania.

– Czas na wyjście do przedszkola – marsz za nauczycielką.

Zestaw zabaw nr 3

Zabawy z rolkami od papieru:

„Żonglerka” – dzieci w leżeniu tyłem, stopami obejmują rolkę, wznoszą nogi nad podłogę

„Po drabinie” – dzieci w leżeniu tyłem – toczą rolkę stopami po ścianie, nogi w kolanach zgięte;

„Wałkujemy” – dzieci w siadzie, toczą rolki najdalej w przód i najdalej w tył na zmianę lewą i prawą oraz obiema dłońmi;

„Leniuszek” – dzieci w leżeniu tyłem, mają ugięte nogi w kolanach, dłonie położone wzdłuż tułowia – wzniesienie bioder na kilka sekund i przełożenie rolki pod sobą, a następnie powrót do pozycji wyjściowej;

„Ćwiczenie szyi” – dzieci chodzą w zmiennym tempie wg. rodzica z rurką włożoną pod brodą;

„Kalejdoskop” –  dzieci leżą na brzuchu i unosząc tułów do góry patrzą przez lunetę, raz prawym, raz lewym okiem;