Jeste艣 tutaj:

Zestaw 膰wicze艅 – zabawy gimnastyczne

Ciocia Renia 馃檪 – Gimnastyka Korekcyjna

Tor przeszk贸d

Nie znam dziecka, kt贸re nie uwielbia艂oby toru przeszk贸d! Do jego wykonania wykorzystajcie to co macie w domu. Mog膮 to by膰 wielkie kartony przez 艣rodek, kt贸rych trzeba si臋 przeczo艂ga膰, poduszki, po kt贸rych trzeba skaka膰, butelki, kt贸re nale偶y omija膰 czy krzes艂a, na kt贸re trzeba si臋 wspina膰! Zabawa idealna zar贸wno dla maluszk贸w jak i dla starszych dzieci.

Zestaw 膰wicze艅 nr 6

1. 膯wiczenie mi臋艣ni brzucha: Przenie艣 woreczek za g艂ow臋. Siad prosty, woreczek w艂o偶y膰 mi臋dzy stopy i przej艣膰 do le偶enia ty艂em. Przenie艣膰 woreczek za g艂ow臋 i poda膰 do wyci膮gni臋tych r膮k. Nale偶y zastosowa膰 ruch ci膮g艂y: stopy podaj膮 woreczek do r膮k i wracaj膮 do le偶enia, nast臋pnie nale偶y przenie艣膰 nogi za g艂ow臋 i w贸wczas r臋ce wk艂adaj膮 woreczek mi臋dzy stopy.

2. Trzymaj膮c woreczek mi臋dzy kolanami wykona膰 przysiad, kl臋k podparty i ponownie powsta膰. Wszystkie czynno艣ci powt贸rzy膰 3 razy. Komu uda si臋 wykona膰 膰wiczenie bez upuszczenia woreczka?

3. Marsz z woreczkiem umieszczonym pod brod膮.

4. Poruszanie si臋 z woreczkiem umieszczonym na g艂owie.

5. Podrzut woreczka i pr贸ba z艂apania.

6. Rzut lew膮 r臋k膮 w g贸r臋. 鈥 Chwytanie obur膮cz

7. Rzut praw膮 r臋k膮 w g贸r臋 鈥 chwyt obur膮cz.

8. Pozycja stoj膮c, woreczek na g艂owie 鈥 sk艂on g艂owy do przodu 鈥 pr贸ba podniesienia woreczka z pod艂ogi 鈥 膰wiczenia r贸wnowagi.

9. 膯wiczenie mi臋艣ni grzbietu: Przegl膮damy si臋 w lusterku.
Le偶enie przodem, r臋ce wyci膮gni臋te w prz贸d trzymaj膮 woreczek. Dzieci unosz膮 woreczek, opieraj膮c 艂okcie na ziemi (sprawniejsze mog膮 tak偶e unie艣膰 艂okcie) przegl膮daj膮 si臋 w lusterku, u艣miechaj膮 si臋, robi膮 艂adne miny. Nast臋pnie wracaj膮 do pozycji wyj艣ciowej i odpoczywaj膮.