Jesteś tutaj:

KOŁO MAŁEGO PLASTYKA

OPRACOWAŁA MGR EDYTA KUŚMIEREK

DZISIAJ KOLEJNA PROPOZYCJA ZABAW Z PLASTYKĄ. TAK JAK INFORMOWAŁAM WPISY BĘDĄ POJAWIAĆ SIĘ CYKLICZNIE- W KAŻDY PIĄTEK.

MALOWANIE WIOSNY NITKĄ

Z jakimi kolorami kojarzy ci się wiosna? Pomoże ci w tym utwór muzyczny Antonio Vivaldiego Wiosna .Połóż się wygodnie, zamknij oczy i wsłuchaj się uważnie w muzykę. Z jakim kolorem kojarzy ci się ten utwórz?Wykorzystaj te kolory do namalowania wiosny.

Malowanie nitką to trochę magiczna zabawa plastyczna dla dzieci, bo nie widać jak nitka „tańczy” pod papierem, a efekty końcowe są zróżnicowane i nieprzewidywalne. Jest to także okazja do ćwiczeń małej motoryki i doskonalenia precyzji ruchów dłoni i palców.
Końcowy wyraz artystyczny zależy głównie od gęstości i kolorów farby, rodzaju papieru oraz rodzaju i grubości nitki.  

Przygotowujemy nitki różnej grubości oraz farby w kilku kolorach. Wybraną nitkę zanurzamy w farbie, unosimy ją nad kartką i energicznie puszczamy. Nitka przybiera dowolny kształt. Nakrywamy ją drugą czystą kartką. Pracę przyciskamy ciężkim przedmiotem i powoli wyciągamy nitkę. Następnie rozdzielamy kartki. Działania można powtórzyć kilka razy, zanurzając nitki o różnej grubości w farbach o dowolnych kolorach.

Miłej i owocnej pracy

POZDRAWIAM