Jesteś tutaj:

„Mały ogrodnik” – cebulki

Opracowały mgr Anna Rogut

mgr Edyta Kuśmierek

Cebula

Drugim wspólnym projektem będzie sadzenie cebuli oraz nasion szczypiorku.

Etap 1

Przygotowanie niezbędnych akcesoriów 

Potrzebne będą

– cebulka dymka, nasiona szczypiorku

– wata

– ziemia

– pojemniczki/doniczki

– folia spożywcza

– wykałaczka

– spryskiwacz

– woda

Etap 2

Do dwóch pojemniczków wkładamy watę, następnie zraszamy ją wodą. Umieszczamy w jednym pojemniczku cebulkę. Pamiętamy z której strony cebulka wypuszcza korzonki. W kolejnym natomiast rozprowadzamy równomiernie nasionka szczypiorku, pamiętając o systematycznym podlewaniu. Najlepiej do podlewania wykorzystać spryskiwacz uniemożliwi to wypłukiwanie nasion. 

W dwóch następnych pojemniczkach umieszczamy ziemię ogrodową. Do pojemniczków wsypujemy ziemię, zwilżamy ją przy pomocy spryskiwacza. W jednym pojemniczku umieszczamy cebulkę, natomiast w drugim równomiernie rozprowadzamy nasionka i delikatnie przysypujemy je ziemią.

Etap 4

Ostatnim etapem naszej pracy będzie naciągnięcie foli spożywczej na pojemniczki/ doniczki. Następnie wykonanie dziurek na naciągniętej folii w celu stworzenia odpowiedniego klimatu wzrostu roślin. Przygotowane w powyższy sposób pojemniczki ustawiamy w nasłonecznionym miejscu.

Pamiętajmy o codziennej pielęgnacji i rejestrowaniu postępów wzrostu w dzienniku obserwacji.

Poniżej zamieszczam film instruktażowy, życzę miłej zabawy:)