Jesteś tutaj:

Kącik kulinarny – domowe batony musli

Opracowała mgr Ewa Tyluś

Przygotowanie pysznego batona wiąże się z pieczeniem w piekarniku, dlatego nieodzowna będzie twoja pomoc.

2. Batoniki musli z bananem:

  • 1 szklanka płatków owsianych,
  • 1 duży dojrzały banan,
  • 1 łyżka miodu,
  • garść rodzynek,
  • 4 łyżki słonecznika łuskanego,
  • 2 łyżki żurawiny,
  • garść orzechów włoskich.

Jak przygotować batoniki musli z bananem?

  1. Do miski wkładamy banana i rozgniatamy go na gładką masę widelcem. Dodajemy 1 łyżkę miodu i mieszamy, aż do uzyskania gładkiej masy. Dodajemy 1 szklankę płatków owsianych, rodzynki, słonecznik, żurawinę i orzechy. Całość mieszamy.
  2. Formę keksową wykładamy papierem do pieczenia. Wykładamy masę na batonik i ugniatamy łyżką tak, aby była twarda i zbita. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do temperatury 180 C i pieczemy 20 minut. Następnie studzimy i kroimy na mniejsze batoniki.

lub

Życzę smacznego