Jesteś tutaj:

DZIAŁANIA EKOLOGICZNE W PRZEDSZKOLU W RAMACH AKCJI „ŚMIECI MNIEJ, ZIEMI LŻEJ”

Zbiórka baterii oraz korków w roku szkolnym 2019/2020

Przedszkole Edukacyjne  docenia fakt, jak nieoceniony jest udział placówek oświatowych w kształtowaniu świadomości ekologicznej u dzieci. Z uwagi na realizowany projekt „Śmieci mniej, Ziemi lżej” współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, zachęcamy w roku szkolnym 2019/2020 do udziału w zbiórce zużytych baterii, akumulatorków oraz korków.

Przedszkolaki od września systematycznie uczestniczą w akcjach ekologicznych. Zbierają baterie oraz korki promując postawy ekologiczne. Zebrane materiały posłużyły jako materiał demonstracyjny, edukacyjny, przydatne w procesie recyklingu.

Uzyskane w ramach zbiórki baterie przekazane zostaną Organizacji Odzysku S.A. Reba jest to spółka wyspecjalizowana w tworzeniu systemu zbiórki i odzysku baterii oraz akumulatorów małogabarytowych.

Korki zebrane w ramach wewnątrz przedszkolnej zbiórki zostaną przekazane na cele wspomagające.

Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym.

Przedszkole Edukacyjne dołączyło do akcji zbierania korków plastikowych, prowadzonej przez Fundację Dbam o Zdrowie pod nazwą „Korki w Worki”.

Akcja „Korki w Worki” dedykowana jest podopiecznym Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Fundacja Dbam o Zdrowie zbiera w ten sposób środki finansowe na spełnienie ich marzeń.

Zbierajmy nakrętki zakręćmy się na pomaganiu!