Jesteś tutaj:

Wizyta Pana Leśniczego

Dzień 14.02.2020 roku był wyjątkowy i zapewnił dzieciom wiele atrakcji. Przedszkole Edukacyjne w Zelowie odwiedził przedstawiciel Nadleśnictwa Bełchatów – Pan Dariusz Gumulski. Leśniczy z wieloletnim doświadczeniem okazał wielką sympatię wobec dzieci. W niezwykle ciepły i przystępny sposób zapoznał je ze światem przyrody oraz swoją pracą. Pan Dariusz Gumulski zaprezentował mundur leśniczego oraz wiele akcesoriów ,których na co dzień używa w pracy. Przedszkolaki miały możliwość wykorzystania w zabawie różnych narzędzi: wysokościomierza (do pomiaru wysokości drzew), klupy (do określania ich średnicy) oraz taśmy mierniczej  (do pomiaru długości ściętych kłód ). Zapoznały się także ze sposobami zaznaczania drzew (farbą, ryszpakiem). Największe zainteresowanie wzbudziła drukarka oraz niezbędny w pracy leśniczego rejestrator (mały, przenośny komputer). Pan leśniczy opowiedział dzieciom o gospodarce leśnej, rodzajach drzew i gatunkach zwierząt zamieszkujących polskie lasy. Podarował przedszkolakom karmnik i pokarm dla ptaków, zachęcając dzieci do ich dokarmiania. Wizyta pana leśniczego odbyła się w miłej atmosferze. Poszerzyła wiedzę przedszkolaków i z pewnością była inspirująca dla wielu z nich.