Jesteś tutaj:

NECIO.PL

Necio.pl to projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku 4-6 lat, którego celem jest nauka bezpieczeństwa w sieci. Bohaterem projektu jest przyjazny robocik Necio, który zaprasza najmłodszych do wspólnej „zabawy w Internet”.

Przedszkolaki z Przedszkola Edukacyjnego rozpoczęły 10 lutego serię spotkań z tajemniczym robotem, który uczy bezpiecznego korzystania z Internetu. Poprzez aktywne słuchanie multimedialnych bajek, naukę piosenek, wykonywanie ciekawych ćwiczeń i gry ruchowe przedszkolaki dowiedzą się, że Internet to przyjazne miejsce, w którym przy wsparciu rodziców można się bezpiecznie bawić, uczyć i poznawać świat.

            Na pierwszych zajęciach dzieci chętnie i aktywnie pracowały z komputerem w małych zespołach zadaniowych, dowiedziały się np. czym jest sieć internetowa, dokument tekstowy, poznały bohaterów komputerowej bajki oraz budowały roboty według własnego pomysłu.