Jesteś tutaj:

XVII Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych im. Jana Amosa Komeńskiego pt.,,MALI – WIĘKSZYM”

XVII Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych im. Jana Amosa Komeńskiego ,,MALI – WIĘKSZYM” dobiegł końca. Już po raz kolejny dzieci z placówek oświatowych z terenu miasta i gminy Zelów wzięły udział w wydarzeniu. 
W dniach od 03 do 07 czerwca 2019r. w Muzeum Ośrodka Dokumentacji Dziejów Braci Czeskich Przedszkole Edukacyjne im. Jana Amosa Komeńskiego Parafii Ewangelicko- Reformowanej w Zelowie gościło dzieci z przedszkoli oraz klas zerowych z terenu gminy Zelów. Każdego dnia inny zespół teatralny wystawiał swoją sztukę. Grupy wykazały się ogromnymi talentami aktorskimi oraz profesjonalizmem. Sami zobaczcie, jak piękne stroje i dekoracje mieli mali aktorzy. 
XVII Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych zakończono przedstawieniem opartym na podstawie filmu czechosłowackiego pt. „Jak Rumcajs z Cypiskiem las przed niedźwiedziem uratowali”. Występ był o tyle interesujący , że wzięli w nim udział pracownicy Przedszkola Edukacyjnego, rodzice dzieci z grupy Tropicieli z Przedszkola Edukacyjnego oraz członkowie Klubu Czeskiego. Festiwal został zrealizowany dzięki dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz objęty Patronatem Burmistrza Zelowa Pana Tomasza Jachymka.