Jesteś tutaj:

Wycieczka do ujęcia wody

29.05.2019 roku w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Zelowie na Stacji Uzdatniania Wody na ulicy Dzielnej odbyła się wycieczka  popularnonaukowa.

Dzieci z Przedszkola Edukacyjnego w ramach realizacji projektu „Woda-źródło życia na Ziemi”, laureata konkursu grantowego Eko Odkrywcy 6, którego organizatorami są Henkel Polska Sp. z o.o. (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia” udały się na wycieczkę pieszą do ogródków działkowych w poszukiwaniu źródeł wody i do ujścia i stacji uzdatniania wody kierowanej do mieszkańców gminy Zelów.

Główny technolog i hydrolog MPWiK Sp. z o.o. przedstawił dzieciom  jakim procesom musi zostać poddana woda surowa zanim trafi jako zdatna do picia do kranów  w mieszkaniu .

Dzieci obejrzały również urządzenia do uzdatniania wody  na poszczególnych etapach technologicznych. Wycieczka odniosła swój sukces edukacyjny, którym była promocja picia wody oraz przekazanie przedszkolakom wiedzy jak ważna jest w naszym życiu woda.