Jesteś tutaj:

Spotkanie z ratownikiem wodnym

  W związku z tym, że zbliżają się wakacje, a temat bezpieczeństwa podczas korzystania z kąpieli wodnych jest jak najbardziej aktualny, 30 maja nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość, Pani Renata – ratownik wodny, która przybliżyła nam swój zawód. Dzieci w skupieniu i z zainteresowaniem oglądały prezentację przygotowaną przez gościa, który przeprowadził prelekcję pt. „Bezpiecznie nad wodą”. Przedszkolacy dowiedzieli się o kilku ważnych zasadach bezpiecznej zabawy na kąpieliskach tj.  kiedy należy i nie należy wchodzić do wody, w jakich miejscach kąpiel jest dozwolona, poznaliśmy numer alarmowy, który powinniśmy wybrać w sytuacji niebezpieczeństwa a także mieliśmy okazję zobaczyć sprzęt jaki na co dzień wykorzystują ratownicy. Nasz gość opowiedział jak bezpiecznie zażywać kąpieli zarówno wodnych jak i słonecznych – o kremie i kapelusiku należy bezwzględnie pamiętać! Bardzo dziękujemy za mądre wprowadzenie w pracę ratownika wodnego

    Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Woda-źródło życia na Ziemi”, laureata konkursu grantowego Eko Odkrywcy 6, którego organizatorami są Henkel Polska Sp. z o.o. (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia”