Jesteś tutaj:

Spotkanie z hodowcą rybek

   W ramach projektu edukacyjnego „Woda, źródło życia na Ziemi”, laureata konkursu grantowego Eko Odkrywcy 6, którego organizatorami są Henkel Polska Sp. z o.o. (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia,  w grupie Odkrywców założyliśmy akwarium.

   Świat roślin i ryb zamknięty w akwarium jako mikro ekosystemie umożliwia codzienny kontakt z naturą, rozwija chęć poznania fascynującego podwodnego świata, a bogactwo barw i form mieszkańców akwarium możliwość obserwacji niepowtarzalnych i ciągle zachodzących w nim zmian.

  Aby maluchy mogły poznać bliżej podwodny świat postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę do sklepu zoologicznego. Dzieci mogły obserwować podwodne rośliny i różne gatunki rybek akwariowych. Widząc zachwyt i zaciekawienie dzieci postanowiliśmy założyć hodowlę  w przedszkolu. W naszym  akwarium zamieszkało wiele kolorowych rybek. Od tej pory wszystkie przedszkolaki będą dbały o nowych mieszkańców, codziennie rano witały się z nimi i karmiły.

Jesteśmy przekonani że takie działania rozwijają u dzieci procesy poznawcze, budzą wrażliwość na piękno przyrody i na pewno na długo pozostają w ich pamięci.

    Dzieci z grupy Odkrywców wraz z wychowawcą serdecznie dziękują wszystkim rodzicom zaangażowanym w założenie hodowli rybek w przedszkolu. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Moniki Wiśniewskiej za podarowanie rybek oraz państwa Arkadiusza i Małgorzaty Owczarek za ciekawe zajęcia z zakresu akwarystyki dzięki, którym dzieci poznały nazwy różnych gatunków rybek hodowanych w domowych akwariach, dowiedziały się jak należy o nie dbać, czym je karmić i co jest potrzebne do założenia własnej hodowli. Chwile spędzone na obserwacji „podwodnego świata” dostarczają dzieciom wiele emocji, motywują do szukania nowych wiadomości oraz pozwalają doznać wielu estetycznych wrażeń.