Jesteś tutaj:

Zielona eko-pracownia

Za oknem wiosna, więc aby umożliwić dzieciom odbywanie większej liczby zajęć na świeżym powietrzu, w naszym przedszkolu organizowana jest  „zielona eko-pracownia” która powstaje w ramach projektu ekologicznego „Woda-źródło życia na Ziemi”, laureata konkursu grantowego Eko Odkrywcy 6, którego organizatorami są Henkel Polska Sp. z o.o. (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia”.

    Ogród przedszkolny to najbliższe dzieciom środowisko przyrodnicze. Spełnia ono wiele funkcji, w tym głównie rekreacyjną, estetyczną i poznawczą. Jest to również miejsce pracy dzieci, które wykorzystują naturalne tworzywo przyrodnicze, jak suche gałązki, liście, szyszki, patyczki do budowania np. ogródków, domków dla ptaszków czy ludzików. Piękne otoczenie ogrodu, z kwitnącymi od wczesnej wiosny do późnej jesieni roślinami, pobudza także do różnorodnych zabaw o tematyce przyrodniczej.

   Tak nasz ogród wyglądał w marcu…

Tak na koniec kwietnia…

     Już niedługo będziemy zajadali się warzywami i owocami z własnej zagródki. Ogród będzie służyć jako przedłużenie sali przedszkolnej. Będzie miejscem różnorodnych zajęć czy obserwacji zmian atmosferycznych.

A tak wygląda nasz ogród w maju…

Teraz czekamy z niecierpliwością, aż wzejdzie trawa i pojawi się mała zabudowa oraz tablice i gry dydaktyczne.