Jesteś tutaj:

Wizyta biologa w przedszkolu

   10 maja nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość, Pani Wiera – emerytowany nauczyciel biologii, która przybliżyła nam swój zawód. Dzieci w skupieniu i z zainteresowaniem słuchały prelekcji przygotowanej przez gościa, który wyjaśnił, że biologia to nauka przyrodnicza zajmująca się badaniem życia i organizmów żywych tj. rośliny, zwierzęta i ludzie oraz jak ważna jest woda dla wszystkich organizmów. Dzieci dowiedziały się między innymi, że woda to ciecz, która występuje w trzech stanach skupienia, poznały proces zamarzania, roztapiania, parowania i skraplania oraz jak woda krąży w przyrodzie. Na koniec dzieci podziękowały pani Wierze za wizytę wręczając kolorowe laurki i zapraszają na kolejne spotkanie w czerwcu.

    Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Woda-źródło życia na Ziemi”, laureata konkursu grantowego Eko Odkrywcy 6, którego organizatorami są Henkel Polska Sp. z o.o. (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia”