Jesteś tutaj:

Wodne eksperymenty

    24 kwietnia grupa Odkrywców przeprowadzała doświadczenia pozwalające zrozumieć stany skupienia wody w przyrodzie pt. „Woda jest…”,  ukazujące zjawisko zamarzania pary wodnej w niskich temperaturach  pt. „Szron – lodowy malarz” oraz „Co się dzieje, gdy woda zamarza?”, kiedy to oznaczaliśmy poziom wody w butelce i zamrażaliśmy ją, aby później dokonać porównania poziomu wody i wyciągnąć wnioski. Na koniec założyliśmy „Hodowlę kryształów soli” poznając właściwości parowania wody i powstawania kryształów Za pomocą tego doświadczenia mogliśmy zrozumieć, że zarówno krystalizacja jak i rozpuszczanie się substancji to procesy odwracalne. Poprzez odparowywanie wody z roztworu nasyconego zaczynają się wytrącać kryształy. Im krystalizacja i parowanie trwa wolniej, tym większe kryształy otrzymujemy.