Wizyta w sklepie ogrodniczym

W ramach wiosennego spaceru,  w nawiązaniu do realizowanej tematyki  zajęć o wiosennych pracach w ogródku nasza grupa odwiedziła 25 marca pobliski sklep PSB Mrówka oraz 25 kwietnia sklep ogrodniczy Flor – Market. Tam dzieci dowiedziały się, że można w nich kupić między innymi nasiona kwiatów i ziół, cebulki kwiatowe, sadzonki warzyw, narzędzia ogrodnicze i wszystko to, co jest potrzebne do uprawy ogródka. Ta forma zajęć bardzo zaciekawiła dzieci i od tej pory wszystkie na pewno będą wiedziały, jakich narzędzi użyć i jak dbać o rośliny, kiedy będą pomagać swoim rodzicom w ogródku.

Korzystając z okazji zrobiliśmy małe zakupy. Wysialiśmy nasiona i posadziliśmy cebulę w kąciku przyrody, a teraz czas na siew w naszym nowym ogrodzie przedszkolnym, na pewno każdy przedszkolak będzie o niego dbał.

Właścicielom sklepu serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.