Jesteś tutaj:

ZAJĘCIA W GRUPIE WYNALAZCÓW

Marcowe zajęcia nawiązywały oczywiście do nadejścia wiosny. Dzieci rozpoznawały oznaki budzącej się do życia przyrody. Starały się zrozumieć znaczenie przysłowia „ W marcu jak w garncu”, w czym pomogła im wyjątkowo zmienna pogoda tego miesiąca. Starszaki zdobywały wiedzę na temat ptaków, które przylatują do nas wiosną. Utrwaliły nazwy oraz wygląd wiosennych kwiatów. Zapoznały się także z czynnikami niezbędnymi do rozwoju roślin oraz  potrzebą przeprowadzenia prac porządkowych w ogrodzie. Największy entuzjazm wynalazców wzbudziło założenie własnej hodowli roślin- posianie nasion kwiatów i sadzenie cebulek. Uwieńczeniem marcowej tematyki zajęć było stworzenie przez dzieci rytmicznego akompaniamentu do piosenki pt. „Polka fasolka” oraz wykonanie kwitnących fasolek z kółek origami.