Wizyta pana Doktora

Dziś w naszym przedszkolu, w ramach projektu „Woda-źródło życia na Ziemi”, laureata konkursu grantowego Eko Odkrywcy 6, którego organizatorami są Henkel Polska Sp. z o.o. (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia”, gościliśmy bardzo ważną osobę – pana doktora. Dzieci w skupieniu i z zainteresowaniem słuchały prelekcji przygotowanej przez lekarza, który uświadomił im, jak ważna jest dla naszego organizmu woda. Dzieci dowiedziały się między innymi, że każdy człowiek składa się w 70% z wody oraz że człowiek powinien wypijać około 6 szklanek wody dziennie. Pan doktor ku radości dzieci zademonstrował narzędzia niezbędne w pracy lekarza oraz sprawdził stan zdrowia kilkorga dzieci. Na koniec pan doktor wręczył każdemu dziecku niespodziankę- naklejkę dla dzielnych pacjentów, z nadzieją, że właśnie takimi pacjentami dzieci zawsze będą. Panu lekarzowi Piotrowi Jersakowi za wizytę serdecznie dziękujemy.