Jesteś tutaj:

IX Przegląd Bajki Czeskiej

+

Od 01-05 kwietnia 2019 w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Zelowie odbył się dzięki finansowemu wsparciu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, IX Przegląd Bajki Czeskiej. W Przeglądzie wzięły udział dzieci z 5 placówek. Ideą przeglądu było, zachęcenie nauczycieli i dzieci do czynnego zainteresowania się językiem czeskim, skierowanie uwagi najmłodszych na języki obce, popularyzowanie wiedzy o Czechach –  kulturze oraz promocja języka czeskiego wśród dzieci. Podczas przeglądu dzieci miały okazję wysłuchać bajki w języku czeskim, odczytanej przez panią Jolantę Pospiszył, członka Stowarzyszenia Czechów w Polsce. Dzieci zdobyły cenne informacje o bajkach czeskich takich jak Krecik, Makowa Panienka, Rumcajs, Opowieści o mchu i paproci, czy Sąsiedzi oraz obejrzały je na dużym ekranie. Dzieci poznały proste słowa i zwroty w języku czeskim. Tańczyły i pląsały podczas czeskich piosenek. Oglądały scenki teatralne, przygotowane przez ciocie. Codziennie zwieńczeniem spotkań były quizy dotyczące Bajki Czeskiej, gra Milionerzy skradła serca wszystkich obecnych. Ostatni dzień przeglądu był wyjątkowy, odwiedziła nas przewodnicząca Stowarzyszenia Czechów w Polsce, pani Wiera Pospiszył, która nauczyła nas nowej piosenki oraz przygotowała dla nas kilka zabaw ruchowych w języku czeskim. Przegląd był również zachętą oraz bazą do konkursu plastycznego „Moja ulubiona czeska bajka” organizowanym dla dzieci 5 i 6 letnich. Był to dobry czas, pełen niezapomnianych wrażeń.