Jesteś tutaj:

Hodowla fasoli u Odkrywców

W minionym tygodniu Odkrywcy zakładali w sali „zielony ogród”. Jednym z naszych doświadczeń było założenie  „hodowli fasoli”.   Wcześniej, zanim przystąpiliśmy do pracy, na podstawie ilustracji omówiliśmy schemat rozwoju nasiona fasoli, od kiełkowania aż do zawiązanie się strąków. Następnie przystąpiliśmy do działań praktycznych. Ziarna fasoli zasadziliśmy na trzy sposoby – w szklance z wodą, na wacie w słoiku  z wodą oraz w mini doniczkach z ziemią, wykonanych z opakowań po serkach. Dzieci doskonale potrafiły porównać te trzy środowiska, ich wady i zalety. Teraz będziemy obserwować rozwój nasion i zobaczymy gdzie szybciej nasze nasionka wykiełkują. Dzięki włożeniu nasion do słoiczka, będziemy mogli dokładnie obserwować proces kiełkowania oraz ukorzeniania.