Jesteś tutaj:

Woda źródłem życia

      W minionym tygodniu grupa Odkrywców udała się w niezwykłą podróż do świata wody realizując zagadnienia z projektu „Woda-źródło życia na Ziemi”, laureata konkursu grantowego Eko Odkrywcy 6, którego organizatorami są Henkel Polska Sp. z o.o. (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia”.

    W poniedziałek dzieci zastanawiały się czy woda jest źródłem życia na podstawie wiersza M. Jankowskiego pt. „Woda, czyli wszystko zaczyna się w chmurach” i próby odpowiedzi na pytania: co mogą mówić drzewa, gdy długo nie pada deszcz?, o czym marzą kwiaty, gdy brak im wody?, o co poproszą ryby, gdy wysycha jezioro, w którym żyją?, co czują ludzie, gdy przez długi czas z kranu nie płynie woda? Badaliśmy wodę wszystkimi zmysłami słuchając wodnych odgłosów, sprawdzając jaki ma zapach, smak, teksturę i kolor. Zwieńczeniem zajęć była praca plastyczna pt. „Wodą malowane” wykonana techniką mokre na mokrym.