Jesteś tutaj:

Wiosenne kanapki

20 marca 2019r. realizowane były zajęcia wspierające zdrowe odżywianie, w których wzięły udział przedszkolaki z grupy Tropicieli. Tym razem był to dzień drugiego śniadania.
Dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe i 5 porcji warzyw, owoców i soków.
Przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie drugie śniadanie. Przyniosły do przedszkola potrzebne produkty. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy.Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.
Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet  największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.
Tego dnia wszystkie przedszkolaki wybrały się także na łąkę do pani Marii Zabawskiej i Katarzyny Zabawskiej z Ambrożowa, gdzie wszyscy świetnie się bawili. Tam też zrobili sobie zdjęcie do konkursu „Najpiękniejsze miejsce w Twojej okolicy”. Serdeczne podziękowanie dla pań, które gościły nas u siebie.