Jesteś tutaj:

„Wiosenna pobudka’

Dnia 19 marca 2019 roku w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Zelowie zagościła grupa teatralna z spektaklem pt. „Wiosenna pobudka.” Aktorzy w przystępny i żartobliwy sposób zaprezentowali zagadnienia związane z budzącą się do życia przyrodą. Przedstawienie wywołało u dzieci uśmiech i zaciekawienie. Po zakończeniu występu dzieci nagrodziły aktorów głośnymi brawami. Po powrocie do sal dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami. Organizowanie przedstawień teatralnych ma terenie przedszkola ma na celu rozwijanie u dziecka zainteresowań teatrem, pozwala rozwijać horyzonty, kształtuje u młodego człowieka wrażliwość na kulturę, sztukę i świat. Ponadto doskonali umiejętność uważnego słuchania dłuższych form literackich,  pomaga dziecku w poznawaniu i rozumieniu różnych postaw bohaterów prezentowanych bajek.