Jesteś tutaj:

Wynalazcy oszczędzają wodę

Dzieci uwielbiają się chlapać i nie rozumieją, że ich „zabawa“ kosztuje. Tymczasem z odkręconego kranu wypływa 15 litrów wody na minutę! Nic dziwnego, że rachunki za wodę są bardzo wysokie. Dlatego wodę warto oszczędzać. Niezbędna jest, oczywiście, edukacja dzieci: w ramach pogadanek na tematy ekologiczne warto uczyć je, by rozsądnie korzystały z wody. Dlatego w ramach realizacji projektu ekologicznego „Woda-źródło życia na Ziemi”, laureata konkursu grantowego Eko Odkrywcy 6, którego organizatorami są Henkel Polska Sp. z o.o. (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia”, w Grupie Wynalazców przypomnieliśmy sobie sposoby oszczędzania wody w przedszkolu i w domu. Zostały ustalone również dyżury w łazienkach. Podsumowaniem zajęć było zaprojektowanie ręcznika z figur geometrycznych dla misia.