Jesteś tutaj:

„Tęcza w probówce”

11 marca grupa Wynalazców w ramach projektu „Woda – źródło życia na Ziemi”, laureata konkursu grantowego Eko Odkrywcy 6, którego organizatorami są Henkel Polska Sp. z o.o. (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia”, szukała odpowiedzi na pytanie: Jak otrzymać tęcze w probówce? Wykorzystanie superabsorbentów wydaje się być nieograniczone, ale stworzenie tęczy w probówce to już szaleństwo! Kilkudniowa obserwacja efektów eksperymentu sprawiła, że teoria kolorów dla Wynalazców nie będzie już miała żadnych tajemnic.Hydrożelowe kryształki mają wiele zastosowań, między innymi w ogrodnictwie, ale FUN bow to eksperyment mający na celu stworzenie przenośnej tęczy, zamkniętej w plastikowej probówce. Białe kryształki to nietoksyczne substancje polimerowe zwane suberabsorbentami, ponieważ każdy ich gram potrafi wchłonąć 300 ml wody!