Jesteś tutaj:

Ekoodkrywcy – warsztaty ekologiczne pt. „Woda”

Dnia 8 marca Ekoodkrywcy z naszego przedszkola wzięli udział w warsztatach ekologicznych zorganizowanych dla wszystkich 4 grup przedszkolnych w ramach projektu „Woda – źródło życia na Ziemi”, laureata konkursu grantowego Eko Odkrywcy 6, którego organizatorami są Henkel Polska Sp. z o.o. (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia.” Zajęcia pod nazwą „Woda” były prowadzone przez animatora z Ośrodka ,, Edukacja Ekologiczna” w Łodzi. Celem warsztatu było unaocznienie najmłodszym znaczenia wody dla życia człowieka i innych organizmów.

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że czysta woda jest na wyciągniecie ręki w kranie w naszym domu. Nie wszędzie na świecie dostęp do wody jest tak prosty. Prowadzący za pomocą zabawy pokazał i wytłumaczył dzieciom drogę wody do naszych domów oraz potrzebę jej oszczędzania. Podczas zajęć zastanowiliśmy się do czego potrzebna jest nam woda w codziennym życiu, ile wody zużywamy, skąd bierze się woda w naszym kranie, a skąd biorą wodę mieszkańcy terenów gdzie nie ma wodociągów. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się także jak wygląda dzień z życia dzieci z Ghany – kraju położonego w środkowej Afryce. Dzieci sprawdziły także ile ważą baniaki z wodą i czy ich noszenie kilka godzin dziennie jest łatwe. To była wspaniała zabawa!