Jesteś tutaj:

Odwiedzamy sklepy

Przełom lutego i marca 2019 roku w grupie Tropicieli to czas preorientacji zawodowej. Dzieci w przystępny i dostosowany do własnych potrzeb i możliwości sposób uczestniczyły w realizacji programu Przedsiębiorczy Przedszkolak.

Program stanowił realizację jednolitej, uwzględniającej etapy rozwojowe uczestników koncepcji preorientacji zawodowej, rozumianej jako ogół działań o charakterze wychowawczym, podejmowanych przez nauczycieli z pomocą  środowiska lokalnego, ukierunkowanych na zbliżanie dzieci w wieku przedszkolnym do środowiska pracy.W ramach realizacji programu dzieci poznały wiele interesujących zawodów i odwiedziły wiele ciekawych miejsc. Odbyła się między innymi wspólna wycieczka do pobliskich sklepów w celu zapoznania dzieci z transakcją kupna i sprzedaży oraz asortymentem poszczególnych sklepów. Dzieci podczas zajęć doskonaliły umiejętność liczenia i posługiwania się pieniędzmi. Tropiciele podczas codziennych zajęć zorganizowanych poznały również historię pieniądza i za sprawą zdobytych wiadomości oraz umiejętności z radością kupiły wspólnie nową książkę z cyklu Świat w obrazach oraz jajko dinozaura.

Dzieci z radością i zainteresowaniem uczestniczyły w programie z zakresu przedsiębiorczości, realizacja Programu Przedsiębiorczy Przedszkolak była świetną zabawą i nauką jednocześnie.