Jesteś tutaj:

Przedsiębiorcze przedszkolaki

Przedsiębiorczy maluch zmienia się w przedsiębiorczego przedszkolaka….

W obecnych czasach coraz częściej zauważane jest, jak ważną częścią nauczania młodego pokolenia jest właśnie przedszkole. Dzieci w wieku przedszkolnym cechuje wielka ciekawość, są kreatywne i śmiało podejmują nowe wyzwania, chętnie rozwiązują nowe zadania i problemy. Dlatego należy stworzyć warunki, które będą sprzyjać, aby nasze przedszkolaki rozwijały swoją kreatywność i nauczyły się samodzielności.

W związku z powyższym w grupie Tropicieli realizowano przez cały miniony tydzień program pt. „Przedsiębiorczy przedszkolak”. W ramach zorganizowanych zajęć przedszkolaki odwiedziły okoliczne sklepy.

Dzieci miały okazję poznać wyposażenie sklepu, pracę ekspedientek i innych pracowników oraz obserwować klientów robiących zakupy. Umiały doskonale nazywać stoiska i jego asortyment. Wspólnie dokonaliśmy drobnych zakupów, podczas których pani ekspedientka demonstrowała dzieciom kolejne etapy zakupu towaru. Wycieczka ta dostarczyła przedszkolakom wiele pozytywnych wrażeń, wzbogaciła je o nowe wiadomości i spostrzeżenia. Dzieci utrwalały właściwe i kulturalne zachowanie się w miejscach publicznych, ponadto poznały sklep spożywczy, kwiaciarnię, księgarnie oraz sklep z zabawkami.
Dziękujemy właścicielom i personelowi odwiedzanych sklepów za miłe przyjęcie i profesjonalną obsługę.

Przedsiębiorcze przedszkolaki z grupy Tropicieli poznały walutę obowiązującą w Polsce. Samodzielnie wykonały skarbonki – świnki.