Jesteś tutaj:

Ferie z językiem czeskim

W dniach 18 – 22  lutego 2019 r. przygotowano i przeprowadzono cykl zajęć „Zimowe ferie z językiem czeskim”.

W ciągu tygodnia mieliśmy wiele ciekawych aktywności związanych z naszym południowym sąsiadem. Przypomnieliśmy sobie wygląd czeskiej flagi. Z nauczycielem języka czeskiego poznaliśmy wiele czeskich zwrotów, które utrwalaliśmy poprzez śpiewanie znanych czeskich piosenek, naukę wierszy oraz udział w wesołych zabawach  ruchowych.

Dzięki zajęciom plastycznym mogliśmy tworzyć najsłynniejsze postaci z czeskiej literatury dziecięcej.

Poznaliśmy najsłynniejsze czeskie potrawy. Własnoręcznie przyrządziliśmy czeskie knedle, które ze smakiem zjedliśmy!

Ostatniego dnia naszych ferii udaliśmy się do pracowni szkła artystycznego państwa Pejgów, dla których Czechy są państwem szczególne bliskim. Pani Magdalena studiowała w Pradze, ponadto język czeski jest stale obecny w ich rodzinnym domu. Wizyta w ich pracowni pozwoliła nam nie tylko poznać uroki pracy ze szkłem, ale również uzyskaliśmy wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące czeskiej kultury, zwyczajów i języka.

Realizacja projektu ” Zabawy z językiem czeskim” 

Zadanie realizowane dzięki dotacji

Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji